Bezdrátová komunikace ESP-Now s ESP32

Ivan
Příspěvky: 14
Registrován: 03 dub 2018, 18:51
Reputation: 0

Re: Bezdrátová komunikace ESP-Now s ESP32

Příspěvek od Ivan » 15 říj 2020, 19:03

Ďakujem za rady,ale skeče z techtutorials umožňujú len jednosmerný prenos a zápis:typedef struct struct_message{ atď.je mi známy je to z Randomnerd.Je to tiež zo skečov pre jednosmerný prenos.Mám to odskúšane,funguje pomocou boolean.Ale ja chcem duplexný režim medzi dvomi doskami.
Ivan

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátová komunikace ESP-Now s ESP32

Příspěvek od pavel1tu » 15 říj 2020, 19:43

Ivan píše:
15 říj 2020, 19:03
Ďakujem za rady,ale skeče z techtutorials umožňujú len jednosmerný prenos a zápis:typedef struct struct_message{ atď.je mi známy je to z Randomnerd.Je to tiež zo skečov pre jednosmerný prenos.Mám to odskúšane,funguje pomocou boolean.Ale ja chcem duplexný režim medzi dvomi doskami.
Ivan
Komu není rady ...
Duplexní režim si můžete vytvořit sám - pokud se změní odesílaná hodnota prostě ji odešlete, jinak budete na příjmu, není to nic složitého.
Já hlavně reagoval na to, že nejste schopen z funkčního kodu vyčíst, natož jednoduše upravit přenášenou informaci.

Pokud potřebujete funkční kod aniž by jste něco osobně programoval, dejte si požadavek do placených služeb.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

analytik
Příspěvky: 148
Registrován: 26 čer 2020, 12:48
Reputation: 0
Bydliště: Děčín

Re: Bezdrátová komunikace ESP-Now s ESP32

Příspěvek od analytik » 16 říj 2020, 12:53

Stačí si pozorně prohlédnout celou stránku s názvem ESP-NOW Two-Way Communication Between ESP32 Boards i když je trochu delší.
Komunikace je opravdu obousměrná, i když tam budou trochu překážet ty vlhkoměry. :D tr

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátová komunikace ESP-Now s ESP32

Příspěvek od pavel1tu » 16 říj 2020, 18:41

analytik píše:
16 říj 2020, 12:53
Stačí si pozorně prohlédnout celou stránku s názvem ESP-NOW Two-Way Communication Between ESP32 Boards i když je trochu delší.
Komunikace je opravdu obousměrná, i když tam budou trochu překážet ty vlhkoměry. :D tr
Tento kod stačí jen promazat a je to funkční ...
Posílám si hodnotu 2 potenciometrů ;)
PS: byl jsem odpůrce ESP, ale toto mne nadchlo
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Ivan
Příspěvky: 14
Registrován: 03 dub 2018, 18:51
Reputation: 0

Re: Bezdrátová komunikace ESP-Now s ESP32

Příspěvek od Ivan » 17 říj 2020, 08:11

Zdravím,ďakujem za rady,už to funguje.
Ivan

Ondrej
Příspěvky: 1
Registrován: 01 led 2021, 18:19
Reputation: 0

Re: Bezdrátová komunikace ESP-Now s ESP32

Příspěvek od Ondrej » 28 bře 2023, 18:31

Zdravím,
dovolím si zneužít toto vlákno s otázkou na knihovnu ESP_now.

Našel jsem na netu spoustu návodů na použití, ale pohořel jsem na tom, že v programu je vyžadovaná knihovna esp_now.h a zaboha ji nemohu nikde najít.
Espressifu jsem si vložil JSON, nainstaloval desky v manažeru ale v příkladech se nic nevyskytlo. Knihovna se žádná nenatáhla.
Na Githubu jsem nic nenašel.
Jsem vcelku začátečník tak prosím o radu.
POtřeboval bych propojit 2 části zařízení na krátkou vzdálenost a nemaje po ruce bluetoth moduly jsem chtělů zkusit ESP.
Ta vzdálenost bude tak na 5 metrů. Přenášet se bude stisk tlačítka na jednu stranu a zpět asi nějaké stavy pro rozsvěcení diod (2-3 ks) a povel pro sepnutí asi vibračního motorku.

Pak ještě chci zkusit: Modul pro bezdrátový přenos dat NRF24L01, ale musím počkat až dojdou.
Je ještě nějaká bezdrátová vaianta?

Díky Ondřej

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů