Bluetooth audio receiver

Odpovědět
gala
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2020, 15:58
Reputation: 0

Bluetooth audio receiver

Příspěvek od gala » 29 led 2020, 16:24

Zdravím všechny nadšence do elektroniky. Rozjíždím svůj první projekt, ale jako strojní inženýr nemám moc pojem o elektronice a tak bych uvítal pomoc od expertů. Plánuji postavit jednoduché SOS zařízení, které je propojené s mobilem přes bluetooth. Nápad je ten, že by se jednalo o tlačítko, které po zmáčknutí přes bluetooth zalarmuje mobil, který následně vytočí předem dané telefonní číslo a následně začne snímat audio, které přenáší do hovoru.

podle mě tedy potřebuji pouze BT receiver/transmitter, mikrofon a spínač.

Každopádně kvůli kompaktnosti tohoto tlačítka nemohu použít arduino, které je zbytečně velké. Omlouvám se tedy, že píšu zrovna na arduino forum, ale bohužel jsem v odvětví elektroniky nováček a popravdě ani nevím, co přesně hledám, tak se to hledá špatně :) Byl bych moc vděčný, kdyby mě někdo navedl na řešení, kterým bych takové zařízení mohl poskládat.

Díky moc za jakékoliv rady :)

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Bluetooth audio receiver

Příspěvek od kiRRow » 29 led 2020, 16:46

No je i arduino mini, které je paradoxně menší než nano. Nejde programovat přes USB, ale je fakt prťavé.
Začal bych takhle ... Je vůbec taková aplikace na telefon ? Co jí musím poslat, aby udělala co potřebuji a násladně to zkusil ovládat pomocí PC. Pak bych se vrhnul na bastlení.

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Bluetooth audio receiver

Příspěvek od KamilV » 29 led 2020, 16:54

Co když v tlačítku chcípne baterie? Není snazší "vytáhnout" ten volaný kontakt přímo na display toho telefonu jako ikonu / widget?

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluetooth audio receiver

Příspěvek od pavel1tu » 29 led 2020, 17:12

Pokud to nemáš k maturitě, jako projekt,
než se s tím patlat + pak vytvořit APP do mobilu,

takovéto zařízení se prodávají, jako hodinky, přívěsek na krtk - sos tlačítka
jsou jak samostatná, tak jako přídavek k alarmi iGET (to jsem někomu rozcházel a chodilo to super)

https://www.google.com/search?client=fi ... 5%AFchodce
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Bluetooth audio receiver

Příspěvek od KamilV » 29 led 2020, 17:33

Myslíš, Pavle, že si Ing. dodělává maturitu na večerní škole? ;)
Ale jinak souhlas.
Chápu, že někdy si člověk chce vyrobit něco, co je běžně k zakoupení (třeba proto, aby se na něčem naučil), ale zrovna SOS tlačítko je něco, co by asi nemělo zahaprovat jen proto, že na tom někdo začínal...

gala
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2020, 15:58
Reputation: 0

Re: Bluetooth audio receiver

Příspěvek od gala » 29 led 2020, 18:55

Díky moc za ohlasy.

- koukal jsme na arduino mini a máte pravdu, velikostí je pro tento účel ideální, navíc jsem četl, že lze použít adaptér díky kterému je potom programovatelný přes usb

- ikonka na ploše telefonu by postrádala smysl, hlavní použití takového tlačítka je v situaci kdy nemám čas/možnost vytáhnout mobil

- v hlavě mám představu takovou, že tlačítko se zapne, propojí přes BT a až tím se aktivuje. Člověk ho tedy používá jen případě, kdy čeká, že ho bude potřebovat (př. jdu v noci odlehlým parkem nebo špatnou částí měst). Tímto řešením podle mě jakkoliv odpadne měnění baterie minimálně na rok.

- máte samozřejmě pravdu, že taková zařízení už existují. Nicméně jsem nenalezl takové, které by uspokojovalo moje požadavky. iGet je připojen k centrální jednotce - venkovní použití např. v parku je tedy nemožné. SOS tlačítka pro seniory jsou velká a nepraktická, protože obsahují všechen HW, který ovšem pomocí BT může vyřešit místo něj mobil. Nemluvě o tom, že je tam vysoká šance falešného poplachu. Prohledával jsem trh poměrně důsledně a opravdu jsem zatím nenarazil na podobné zařízení.

Už dlouho hledám důvod proč bych se ponořil do světa elektroniky, tak bych si rád takové zařízení vytvořil :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů