GSM SIM800L

Odpovědět
vikipaja
Příspěvky: 6
Registrován: 29 led 2020, 15:34
Reputation: 0

GSM SIM800L

Příspěvek od vikipaja » 29 led 2020, 16:10

Ahoj všichni,nemáte prosím někdo ověřené zapojení SIM800L s UNO,NANO,nebo MINI ARDUINO ?? Na e-shopu/cz je ke staž. pouze na SIM900,jde mi o GSM komunikaci alarmu,včetně programu ?? Dík moc všem ochotným bastlířům za help..
PS: mám UNO,NANO,MINI i MEGA,vše jsem již rozchodil/blikání atd.../ potřebuju se pohnout a nechci jít cestou pokus/omyl...
PS2: klidně i za protislužbu či finance..potřebuju helfra..jsem elektrorevizák,bastlím celej život..ale je mi 52 a už to do kebule mkoc neleze/nejsem programátor,takže se učím za pochodu step by step.Díky.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: GSM SIM800L

Příspěvek od pavel1tu » 29 led 2020, 17:06

strýček Google nefunguje ?

https://www.arduinotech.cz/inpage/jak-j ... s-arduino/

Jen to napájení bych dal jen 9V on ten interní stabilizátor je lineární a pak se hřeje ...
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

vikipaja
Příspěvky: 6
Registrován: 29 led 2020, 15:34
Reputation: 0

Re: GSM SIM800L

Příspěvek od vikipaja » 29 led 2020, 19:58

ale funguje,nicméně NET je plnej kravin a dobrý odkaz je hledání na dlouho...dík za link..to je to co jsem potřeboval.Dík moccc a měj se dobře.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: GSM SIM800L

Příspěvek od pavel1tu » 29 led 2020, 21:02

vikipaja píše:
29 led 2020, 19:58
ale funguje,nicméně NET je plnej kravin a dobrý odkaz je hledání na dlouho...dík za link..to je to co jsem potřeboval.Dík moccc a měj se dobře.
Nevím, ale v češtině to najde asi 5 článků, 2 jsou z Arduin shopů - funkční, 3 od uživatelů tohoto fora a také funkční ...
Kraviny mi to nenašlo.

PS: co bastlíš ? a kdyby jsi něco potřeboval, tak napiš, SIM800L jsem pustil v alarmech a meteostanicích do světa více jak 50 ks

Stavím s pár úpravmi dle velice fundovaného uživatele tohoto fora,
https://www.astromik.org/raspi/gsmalarm/index.htm
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

vikipaja
Příspěvky: 6
Registrován: 29 led 2020, 15:34
Reputation: 0

Re: GSM SIM800L

Příspěvek od vikipaja » 30 led 2020, 16:07

Ahoj,potřebuju pobastlit GSM komunikátor pro funkci alarmu, alarm objektu,strojních zařízení a pod... cca 2-4 vstupy a přenos na cca 3 tel.čísla.popř SMS.
Moje představa je : Arduino mini/nano,uno/+GSM SIM800L+ zdroj,zálohu zatím neřeším...zatím se snažím orientovat... TTL napětí na serialu mezi deskami,jak vyřešit efektivně napájení pro celek/230AC na DC ??? 5V/3,3V a pod... Zatím čekám na dodávku USB/UART převodmík a budu si hrát přímo s GSM modulem a pak ho připojím k nějaké desce...Chci aby to bylo malé-levné ale stabilní,proto nechci šetřit za každou cenu. Stavím systémy alarmů,řídící a informační platformy v průmyslu a řízení a regulace vč.MaR. Všude je potřeba GSM GPRS komunikace..trh samozřejmě nabízí spoustu výrobků,ale chtěl jsem vyzkoušet novou cestu..hlavně na platf. Arduina si opravdu postavíš to-co si vymyslíš.Zatím sháním info,sedím u NTB omotanej drátama a testuju a ničím atd...Koupil jsem si novou pájecí stanici,vysypal všechny součástky ze zásob a hraju si.
Víš jak to je...bastlení jsem opustil cca před 25lety...občas něco opravim,připájim atd...Takže jako kdyby PANIC...vše od začátku.
Zatím ahoj a ještě jednou dík..kdybys měl zájem o spolupráci,klidně,nechci to zadarmo.Zatím. Mobil je 731564007.Pavel V.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: GSM SIM800L

Příspěvek od pavel1tu » 30 led 2020, 17:02

1) Stavím systémy alarmů,řídící a informační platformy v průmyslu a řízení a regulace vč.MaR
2) potřebuju pobastlit GSM komunikátor pro funkci alarmu, alarm objektu,strojních zařízení a pod...
Dle mne jsi profesionál a ještě to chceš na výdělečnou činnost .... :!: :?:

PS: nechápu smysl posledního dotazu - odkazy na to "nejlepší na trhu máš", pokud objednáš z číny - levnější to nemůže být, jsi z oboru - koupit zdroj 230/12-9-5V jedno jaký a z toho vyrobit 3,3V by neměl být problém, opravdu nevím o co jde ...

:mrgreen:
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů