NFC čip - odečítání kreditu

Odpovědět
Fery
Příspěvky: 1
Registrován: 27 zář 2019, 10:13
Reputation: 0

NFC čip - odečítání kreditu

Příspěvek od Fery » 27 zář 2019, 10:26

Zdravím,

rád bych se zeptal, jsem programátor webových aplikací, takže s vývojem Arduina nemám vůbec zkušenosti, každopádně chtěl bych si zkusit vytvořit projekt na odečítání kreditu, moje představa flow je následující:

a) Mám NFC čip s unikátním identifikátorem
b) Mám NFC čtečku, které bych rád nějak předal informaci o objednávce (v první fázi např. jen částku)
c) Když přiložím čip na čtečku, odešlu informaci na webové API (identifikátor + částka), kdy API mi následně vrátí odpověď (zda je zaplaceno, nebo nedostatek kreditu, apod.) - v další fázi by se pak na API např. odesílal identifikátor čtečky, další informace o objednávce apod.

A moje dotazy:
1) Je na podobný projekt Arduino vhodné? Nebo napadá vás jiný vhodný produkt?
2) Není to moc velké sousto pro začátek pro člověka, který s Arduinem nemá vůbec zkušenosti?
3) Dává výše popsané flow smysl?

Na jednu stranu mi to přijde jako relativně jednoduchý projekt, ale vzhledem k tomu že s podobným vývojem nemám zkušenosti, netroufám si odhadovat (vytvořit webové API pro podobný projekt je úplně v pohodě).

Díky moc

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: NFC čip - odečítání kreditu

Příspěvek od KamilV » 27 zář 2019, 15:38

ad 1) Ano, Ardu je na to úplně v pohodě. Ono záleží, jak moc rozsáhlé pak bude zadání v bodu c) - co se stane při nezaplacené objednávce, neexistující objednávce, nedostatečném kreditu...
Pokud chceš jen např. ovládat signalizační ledky, OK. Pokud chceš nějaké grafické rozhraní, asi bych to rovnou stavěl na Raspberry nebo podobných.

ad 2) Ano, je. Ale ne zas tak moc. Udělal bych si např. příklad jen s lokálně zadanými vstupy (např. signalizovat ledkama podle vstupu ze SerialMonitoru). Pak bych si udělal příklad s GET požadavkem a načtením jeho výstupu. A na základě těchto příkladů bych se pustil do požadovaného projektu.

ad 3) Jasně. Podobné systémy mají např. hráči golfu, každý si "pípne" svou klubovou kartičkou a pokud má zaplaceno, dostane míčky...

Spíš záleží, jak jsi zdatný v elektrotechnice, aby ses nezasekal třeba jen na výpočtu předřadného odporu k ledce...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti