Více čteček na jednom arduinu

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Více čteček na jednom arduinu

Příspěvek od kiRRow » 27 led 2020, 22:12

V profi řešení to v praxi vypadá tak, že je jeden centrál co čte z několika čteček wiegand ... a ten dá za ideálních podmínek i 50m. Nejlepší jse ale stejně to natahat provizorně po zemi a zkusit co to udělá.

michalc
Příspěvky: 11
Registrován: 27 led 2020, 19:40
Reputation: 0

Re: Více čteček na jednom arduinu

Příspěvek od michalc » 28 led 2020, 21:50

kiRRow píše:
27 led 2020, 21:36
Je to standartizovaný protokol. Je jich několik verzí ... ačkoliv sním pracuji, nikdy jsem ho nezpracovával procesorem. Dokumentace bude na google plno, je to světový standart.
Jakým způsobem jste pracoval s wiegand?
Děkuji

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Více čteček na jednom arduinu

Příspěvek od kiRRow » 29 led 2020, 14:40

No tím, že to je protokol, tak v podstatě jen zapojíš dva datové vodiče, napájecí vodič a zem do řídící jednotky, ve které už jen nastavuješ dobu sepnutí výstupu, jestli je zámek inverzní nebo ne,povolené ID karet, časy a dny ve kterých které karty mohou dveře otevřít atd atd. Ale jak jsem psal, tohle je už hotové řešení na profesionální úrovni - takže ta cena no.

Pro inspiraci si můžeš projet technické data a manuály https://www.varnet.cz/kategorie/evs/var ... vy-system/ Přihlašovací údaje jsou : Partner heslo : 7913

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Více čteček na jednom arduinu

Příspěvek od pavel1tu » 29 led 2020, 15:09

Můžeš si koupit i čtečky z číny ... plastové jsou levnější, ale ne zas o tolik.

Pak, pokud umíš programovat, je opravdu hodně příkladů jak to rozchodit.
http://blog.codebender.cc/2013/12/26/rfid-3/

PS: tahle čtečka je myslím ? "autonomní" to znamená, že si umí zapamatovat sama čísla karet, umí si zapamatovat kody na otevření a pak sama otevře dveře. Potřebuje jen zdroj, na vše ostatní má kontakty. Je to tam nakreslené. Ale kdo má vědět, že tam není nějaký "univerzální kod" ?
A nebo to připojíš k Arduinu nebo něčemu a vytvoříš si kompletní ovládání/alarm sám.
Některé alarmové ústředny protokol WG podporují.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

michalc
Příspěvky: 11
Registrován: 27 led 2020, 19:40
Reputation: 0

Re: Více čteček na jednom arduinu

Příspěvek od michalc » 26 pro 2020, 23:00

Zdravím,
nakonec jsem to začal dělat tak že mám samostatné arduino u každých dveří se čtečkou karet a přes ethernet to posilám do databáze, kde je to porovnané z databazí uživatelů a jejich čísly karet. Mám ale problém že nevím jak udělat ovládání relé pro otevření dveří. Arduino je nastaveno jako client a databáze je postavena na RPi, PHP a MYSQL. Potřeboval bych poradit jestli dát relé k arduinu ale nevím jak to ovládat jestli se může arduino jako client dotazovat serveru (pokud ano napište mi prosím někdo jaké slova vyhledávat na google) a nebo jaké vás napadá jiné ovládání relé po kontrole jestli číslo karty existuje v databazi nebo ne.
Děkuji za rady

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Více čteček na jednom arduinu

Příspěvek od martinius96 » 27 pro 2020, 00:47

Ja to mám vyriešené tak, že ak je priložená karta k RFID čítačke, Arduino vykoná HTTP POST request na server, pričom do Body správy obsiahnem aj číslo karty. Vychádzal som zo štandardného príkladu WebClient z knižnice Ethernet.
Webserver po prijatí dát uloží číslo karty do tabuľky MySQL databázy.
Na webserveri sa vykoná logika, ktorá zistí, či sa dané číslo karty nachádza v tabuľke autorizovaných kariet.

Ak áno, server odpovie (response) s textom OK. Ak karta nie je v autorizovaných, odpovie NO.
Takže Arduino získa dáta zo servera (HTTP hlavičku, prázdny riadok a následne payload response), a if podmienkou porovná, či je reťazec zo servera OK, digitálnym vývodom zapne výstup na istý počet sekúnd a potom ho vypne, aby bol čas na otvorenie dverí dostatočný. V opačnom prípade nevykoná nič. Teda aj ak sa použije 10 Arduín, iba to dané Arduino, ktorého čítačka zaznamenala kartu ovláda svoj zámok, ostatné nato nebudú reagovať, lebo tie nevykonávajú request.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů