Esp32 se na sériové lince vubec nehlásí

Odpovědět
Mike_M
Příspěvky: 1
Registrován: 06 dub 2023, 09:01
Reputation: 0

Esp32 se na sériové lince vubec nehlásí

Příspěvek od Mike_M » 06 dub 2023, 09:17

Ahoj, objednal jsem si z AliExpress esp32
US $0.76 19% Off | ESP32 Development Board TYPE-C USB CH340C WiFi+Bluetooth Ultra-Low Power Dual Core ESP32-DevKitC-32 ESP-WROOM-32 Expansion Board
https://a.aliexpress.com/_mKDAyJw
Win mi jej nainstaluje jako USB ch340 a vidí jej, ale pdyznse pripojim pres Arduino IDE nedokážu jej dostat do stavu aby mi nahrál program. Zkoušel jsem i pres putty a nic, černá obrazovka bez žádného výpisu i 10min a kdyz odpojim USB tak spadne, Takze to na neco čeká a je aktivni. Ostatní espcka které mají serial CP2102 jedou v pohode i tytygo. Neni nějaká ficurka jak zprovoznit ten ch340? Zkoušel jsem asi 6 verzi ovladače, staré, nové od roku 2014 až po 2022/3 a taky, tl EN/BOOT snad všechny kombinace. Win jej vidí dobre. Napadlo me jeste naprogramovat jej pres ext sériový board propojen na piny RX/tx a hodit Ota. Ale to až po víkendu. Takze kdybystese s tim do te doby někdo setkal….

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Esp32 se na sériové lince vubec nehlásí

Příspěvek od kiRRow » 06 dub 2023, 15:46

PC totiž vidí jen ten CH340 obvod, ten se hlásí jako USB zařízení. Takže problém bych hledal někde na ESP32. Já mám třeba jedno arduino mega, kde došlo k poškození onoho CH340, bohužel ten čip sebou vzal i TX/RX piny. Po výměně CH340 se zařízení ve winech hlásí správně, ale nejde nahrát klasicky program, nefunguje výpis do sériové linky přes USB. Programovat jde jedině přes ICSP. Výpis do sériové linky jedině přes převodník z Serial2,3,4.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů