ESP32 WIFI

Odpovědět
unyhhox
Příspěvky: 41
Registrován: 19 bře 2018, 11:11
Reputation: 0

ESP32 WIFI

Příspěvek od unyhhox » 06 zář 2022, 08:37

Zdravím pánové,

zakoupil jsem si ESP32 WROOM pro monitoring a ovládání fotovoltaiky. Byl jsem nadšeny, když to dorazilo, tak jsem to hned šel otestovat a začal jsem s připojením na WIFI.

Po zadání přihlašovacích údajů k wifi (2,4Ghz) a vložení kódu v arduino IDE se ESP32 nepřipojilo. Zkusil jsem tedy SCANWIFI pro zobrazení wifi sítí v okolí. Nenašlo to nic. Zkusil jsem založit hotspot na telefonu a ten mi našlo a připojil se, ale když jsem telefon oddálil na cca 2,5 metru bez překážek, tak už ho ESP nevidělo. To stejné bylo v případě routeru doma. Pokud bylo ESP metr od routeru, tak ho viděl, ale potom už ne. Se sílou signálu jsem se nedostal pod -85db, a to bylo ESP hned u routeru. Zajímavé je, že v režimu AP to fungovalo na větší vzdálenost. Na ESP jsem se připojil s telefonem a do vzdálenosti 5m bez problému. Na delší vzdálenosti jsem to nezkoušel. V době testování bylo ESP napájení z PC USB. V chodu jsem měřil napětí na Vin a 3,3V pinu a bylo zde 4,7V, resp. 3.3V. Napájecím zdrojem by to tedy nemělo být (nedocházelo ke kolapsu napětí za stabilizázorem napětí). Pokud tedy ty změny napětí nebyly tak rychlé, že to muj multimetr nezaznamenal. Osciloskop bohužel nemám k dispozici. Zkoušel jsem nejnovější verzi 2.0.4 i starší 1.0.4 ESP32 by Espressif systems.

Předpokládám, že je chyba hardwarová? Na internetu jsem prošustroval snad každé vlákno týkající se ESP32 wifi, ale buď mi to nepomohlo nebo se to vlákno ani nikdy nevyřešilo, protože na to nikdo nedošel.

Chci se tedy zeptat, zda je ESP32 celkově nestabilní se slabým WIFI signálem nebo mám prostě jen smůlu na zakoupený kus? Byla by vhodnější volba ESP8266 s analog extenderem?

zakoupen produkt ze stránky viz níže. pod označením ESP-32

https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 18021jav2p

Díky za všechny rady!
Tom

kód pro scan WIFI

Kód: Vybrat vše

/*
 *  This sketch demonstrates how to scan WiFi networks.
 *  The API is almost the same as with the WiFi Shield library,
 *  the most obvious difference being the different file you need to include:
 */
#include "WiFi.h"

void setup()
{
    Serial.begin(115200);

    // Set WiFi to station mode and disconnect from an AP if it was previously connected
    WiFi.mode(WIFI_STA);
    WiFi.disconnect();
    delay(100);

    Serial.println("Setup done");
}

void loop()
{
    Serial.println("scan start");

    // WiFi.scanNetworks will return the number of networks found
    int n = WiFi.scanNetworks();
    Serial.println("scan done");
    if (n == 0) {
        Serial.println("no networks found");
    } else {
        Serial.print(n);
        Serial.println(" networks found");
        for (int i = 0; i < n; ++i) {
            // Print SSID and RSSI for each network found
            Serial.print(i + 1);
            Serial.print(": ");
            Serial.print(WiFi.SSID(i));
            Serial.print(" (");
            Serial.print(WiFi.RSSI(i));
            Serial.print(")");
            Serial.println((WiFi.encryptionType(i) == WIFI_AUTH_OPEN)?" ":"*");
            delay(10);
        }
    }
    Serial.println("");

    // Wait a bit before scanning again
    delay(5000);
}

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů