Guru Meditation Error: Core 0 panic'ed (IllegalInstruction)

Odpovědět
MiraVorlik
Příspěvky: 13
Registrován: 10 čer 2022, 10:00
Reputation: 0

Guru Meditation Error: Core 0 panic'ed (IllegalInstruction)

Příspěvek od MiraVorlik » 21 čer 2022, 10:08

Zdravím, může mi to prosím někdo přeložit tak aby tomu rozuměl i začátečník ? Co přesně to znamená :?: :?: :?:

IllegalInstruction
Tato výjimka CPU znamená, že aktuálně prováděná instrukce není platnou instrukcí. Mezi běžné příčiny této chyby patří:

Funkce úloh ve FreeRTOS se vrátila. Chcete-li ve FreeRTOS ukončit funkci úkolu, musíte vTaskDelete()funkci uvolnili prostředky aktuální úlohy namísto přímého návratu.

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Guru Meditation Error: Core 0 panic'ed (IllegalInstruction)

Příspěvek od jankop » 22 čer 2022, 16:53

Je to dost obecné sdělení. Ale i když jsi začátečník, tak bys měl sdělit alespoň co a na čem vlastně kompiluješ, verze software apod. Prostě co nejvíc údajů. Pak se často ukáže, že to, na co se ptáš, vlastně nepotřebuješ ani vědět, protože děláš nějakou jinou, naprosto fatální chybu, se kterou si ani kompiler neví pořádně rady. Když mohu, rád pomohu, ale jsem hodně alergický na dotaz, jak ho prezentuješ ty a snad ještě více na schémata kreslena ve Fritzing :D

MiraVorlik
Příspěvky: 13
Registrován: 10 čer 2022, 10:00
Reputation: 0

Re: Guru Meditation Error: Core 0 panic'ed (IllegalInstruction)

Příspěvek od MiraVorlik » 23 čer 2022, 06:45

Zde je situace ale úplně jiná, já se neptám na chybu ale na její odpověď. Odpověď je konkrétní tedy jasná. Tedy mě nezajímá příčina ale překlad řešení, kterému úplně nerozumím. Neznamená že něco nepotřebuji vědět že to vědět nechci ;) Tuto chybu už jsem opravil, viz téma ESP32 BLEScan->start(0);. Bohužel nějak jsem nenašel jak toto téma smazat, ale i tak díky za odpověď. ;)

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Guru Meditation Error: Core 0 panic'ed (IllegalInstruction)

Příspěvek od ondraN » 23 čer 2022, 07:00

MiraVorlik píše:
23 čer 2022, 06:45
Zde je situace ale úplně jiná, já se neptám na chybu ale na její odpověď. Odpověď je konkrétní tedy jasná. Tedy mě nezajímá příčina ale překlad řešení, kterému úplně nerozumím. Neznamená že něco nepotřebuji vědět že to vědět nechci ;) Tuto chybu už jsem opravil, viz téma ESP32 BLEScan->start(0);. Bohužel nějak jsem nenašel jak toto téma smazat, ale i tak díky za odpověď. ;)
Téma netřeba mazat, tačí napsat "vyřešeno" a případně jak, ať je někdo s podobným problémem nasměrován.

MiraVorlik
Příspěvky: 13
Registrován: 10 čer 2022, 10:00
Reputation: 0

Re: Guru Meditation Error: Core 0 panic'ed (IllegalInstruction)

Příspěvek od MiraVorlik » 23 čer 2022, 08:00

ondraN píše:
23 čer 2022, 07:00
MiraVorlik píše:
23 čer 2022, 06:45
Zde je situace ale úplně jiná, já se neptám na chybu ale na její odpověď. Odpověď je konkrétní tedy jasná. Tedy mě nezajímá příčina ale překlad řešení, kterému úplně nerozumím. Neznamená že něco nepotřebuji vědět že to vědět nechci ;) Tuto chybu už jsem opravil, viz téma ESP32 BLEScan->start(0);. Bohužel nějak jsem nenašel jak toto téma smazat, ale i tak díky za odpověď. ;)
Téma netřeba mazat, tačí napsat "vyřešeno" a případně jak, ať je někdo s podobným problémem nasměrován.
Vyřešeno, bohužel nevím přesně jak ve funkci void Task1code( void * parameter) jsem změnil kód ve které byla pouze podmínka if. Teď tam mám smyčku while a řeším watchdog. Takže z bláta do louže :lol: Následuje tedy přidaní příkazu vTaskDelay(....);, nebo změna priority na úkolu na "0". Musím otestovat. ;)

MiraVorlik
Příspěvky: 13
Registrován: 10 čer 2022, 10:00
Reputation: 0

Re: Guru Meditation Error: Core 0 panic'ed (IllegalInstruction)

Příspěvek od MiraVorlik » 29 čer 2022, 13:04

Watchdog vyřešila změna priority úkolu na "0" ;-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů