Problém s kompilací

Odpovědět
VojtouNerCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 10 črc 2021, 08:26
Reputation: 0

Problém s kompilací

Příspěvek od VojtouNerCZ » 10 črc 2021, 08:41

Ahoj. Nějakou dobu jsem provozoval ve svém autě VAN2CAN převodník viz odkaz (původně starší systémovou variantu)
Po delší době jsem se vrhl na aktualizaci SW. Nicméně nastává mi problém viz screen a přiložená chybová hláška. Nechápu proč, veškeré soubory mám správně umíštěné, stažené nejnovější varianty, ale stále mi to tohle hlásí a už nevím, co s tím. Řeším to i s autorem projektu, ale komunikace je poměrně zdlouhavá. Vlastním ESP 32 WROOM viz odkaz. Veškeré ovladače mám nainstalované, do ESP se mi jinak vše ostatní daří nahrát. Pokoušel jsem se projekt kompilovat pomocí platformio, ale narážím stále na tento problém. Dokázal by mě někdo navést, co dělám špatně? Se samotnou tvorbou programů pro arduino si moc nerozumím, ale s tímto jsem nikdy problémy neměl a vždy si dokázal nějak poradit.
https://github.com/morcibacsi/PSAVanCanBridge
https://dratek.cz/arduino/1581-esp-32s- ... odule.html

Arduino: 1.8.15 (Windows 10), Vývojová deska: "ESP32 Dev Module, Disabled, Default 4MB with spiffs (1.2MB APP/1.5MB SPIFFS), 240MHz (WiFi/BT), QIO, 80MHz, 4MB (32Mb), 921600, None"

In file included from C:\Users\havel\Downloads\PSAVanCanBridge-master\PSAVanCanBridge-master\PSAVanCanBridge\src\arduino-abstract-serial\HardwareSerialAbs\HardwareSerialAbs.cpp:6:0:

C:\Users\havel\Downloads\PSAVanCanBridge-master\PSAVanCanBridge-master\PSAVanCanBridge\src\arduino-abstract-serial\HardwareSerialAbs\HardwareSerialAbs.h:15:28: fatal error: AbstractSerial.h: No such file or directory

compilation terminated.

exit status 1

Nastala chyba při kompilaci u desky ESP32 Dev Module.

Táto zpráva by měla mít víc informacií v
"Zobrazení podrobného výstupu při kompilaci"
podle zapnuté volby v Soubor -> Nastavení.
Přílohy
Snímek obrazovky (87).png

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Problém s kompilací

Příspěvek od gilhad » 10 črc 2021, 10:04

Houby do toho vidim, ale podle te hlasky

Kód: Vybrat vše

C:\Users\havel\Downloads\PSAVanCanBridge-master\PSAVanCanBridge-master\PSAVanCanBridge\src\arduino-abstract-serial\HardwareSerialAbs\HardwareSerialAbs.cpp:6:0:
C:\Users\havel\Downloads\PSAVanCanBridge-master\PSAVanCanBridge-master\PSAVanCanBridge\src\arduino-abstract-serial\HardwareSerialAbs\HardwareSerialAbs.h:15:28:
fatal error: AbstractSerial.h: No such file or directory
ti ten HardwareSerialAbs.h na radku 15 ( sloupci 28) pouziva (#include) AbstractSerial.h ktery ovsem v tom adresari neni (viz tvuj obrazek) a zjevne neni ani v zadne ceste ke knihovnam, kterou mas nastavenou

V tom odkazu na github je HardwareSerialAbs.h jen v adresari PSAVanCanBridge/src/SerialPort/ a je tam celkem 5 souboru, ( AbstractSerial.h BluetoothSerialAbs.cpp BluetoothSerialAbs.h HardwareSerialAbs.cpp HardwareSerialAbs.h ) z nichz jeden je ten chybejici pozadovany

neudelal jsi nejakou chybu pri instalaci?

VojtouNerCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 10 črc 2021, 08:26
Reputation: 0

Re: Problém s kompilací

Příspěvek od VojtouNerCZ » 10 črc 2021, 11:18

Tak první problém je ve verzi IDE. 1.8.15 dělá stejný problém i autorovi, doporučil downgrade na 1.8.13. Tam se tento problém vyřešil + byla doplněna ještě jedna knihovna MCP23S17, nicméně teď to háže zase tohle....
Přílohy
Snímek obrazovky (90).png

Uživatelský avatar
Caster
Příspěvky: 380
Registrován: 11 zář 2019, 09:02
Reputation: 0

Re: Problém s kompilací

Příspěvek od Caster » 10 črc 2021, 16:05

Proč se program snažíš upgradovat, když ti funguje ? Nové funkce ? Konzultoval bych to s jeho autorem.

VojtouNerCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 10 črc 2021, 08:26
Reputation: 0

Re: Problém s kompilací

Příspěvek od VojtouNerCZ » 10 črc 2021, 19:09

Nové funkce a opravy chyb. Nicméně vyřešeno. Autor SW upravil, nějak se to celý kopalo s novou verzí IDE a novou verzí knihoven.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů