Divná hláška

Odpovědět
Dene Elanik
Příspěvky: 67
Registrován: 29 led 2020, 20:15
Reputation: 0

Divná hláška

Příspěvek od Dene Elanik » 06 dub 2022, 16:56

Po kompilaci (Rx/Tx RFM95W - viz příklad z knihovny RadioHead/rf95) se objeví hlášení:
In file included from D:\ARDUINO\arduino-1.8.19\libraries\RadioHead\RH_LoRaFileOps.cpp:5:0:
D:\ARDUINO\arduino-1.8.19\libraries\RadioHead/RH_LoRaFileOps.h:27:2: warning: #warning RH_LoRaFileOps unfinished [-Wcpp]
#warning RH_LoRaFileOps unfinished
^~~~~~~
Nevíte někdo, co to znamená a jak se toho zbavit?
Kompilace se ukončí normálně.

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Divná hláška

Příspěvek od martinius96 » 06 dub 2022, 19:28

Je to len varovanie - direktíva #warning pre kompilátor, ktorý ťa na varovanie upozorní, ale kompilácii to nebráni.
Ak by tam autor dal direkvítu #error, tak by ti kompilácia neprešla a skončilo by to na tej chybe.

Otvor si súbor RH_LoRaFileOps.cpp.
Nájdi riadok, kde je príslušný warning a vymaž ho, alebo zakomentuj.

Dene Elanik
Příspěvky: 67
Registrován: 29 led 2020, 20:15
Reputation: 0

Re: Divná hláška

Příspěvek od Dene Elanik » 06 dub 2022, 19:47

Díky pomohlo, direktivu jsem našel v souboru RH_LoRaFileOps.h
Jenom nevím, před čím mě to varuje.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Divná hláška

Příspěvek od gilhad » 06 dub 2022, 21:59

RH_LoRaFileOps unfinished
Jestli je to tam za tou direktivou #warning, tak to tam musel vepsat někdo z autorů ručně a znamená to, že RH_LoRaFileOps není dokončené. Tedy nejspíš, že nějaké věci v nějakých případech nemusí fungovat správně, nebo vůbec.

Taky si dávám do kódu porůznu podobné věci, i když spíš ve stylu

Kód: Vybrat vše

float Pruměr(float *pole, int počet) {
#warning TODO
  return 1.0;
}
takže sice můžu v kódu používat funkci Průměr, která by měla spočíst průměr z nějaké části nějakého pole, ale zatím nepracuje správně a vrací vždy jedničku, dokud se nedostanu k tomu, abych ji dodělal.
Sice mi pak ten program nechodí správně, ale aspoň můžu nechat kompilátor testovat syntaxi a sám můžu testovat části, které na průměru nezáleží, nebo mi při testování nevadí ta chybná hodnota.
Ale abych na to nezapoměl, tak mi při překladu furt vyjíždí varování, že mám cosi kdesi (a kde) dodělat.
Až pokročím do fáze, kdy to pro mě má smysl, tak tam napíšu nějaký test na příčetnost parametrů, cyklus přez ten ukazatel a dělení počtem a vrátím správnou hodnotu. Pak ten Průměr otestuju a pokud chodí dobře, tak to varování vyhodím.
Nebo naopak usoudím, že takovou funkci vůbec nepotřebuju a smažu ji i s varováním.
Takhle mi programy často při překladu začínají dlouhou stránkou varování, která se ale později zkracuje, až na konci tam žádné varování není.

Takhle to vypadá, že autor ještě ten kód nepovažuje za dokončený, ale vydal ho pro testery, s tím, že to nemusí fungovat správně, ale třeba to časem dodělá, nebo se toho může chopit někdo jiný ...

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Divná hláška

Příspěvek od martinius96 » 07 dub 2022, 00:23

Keď pozerám na RH_LoRaFileOps.h v dokumentácii knižnice RadioHead, tak si to len autor poznačil pod linkovanú knižnicu RHGenericDriver.
Nie je tam nič čo by to vyvolalo (nejaké overenie, výpočet a tak podobne).

Je to zrejme testovacia verzia knižnice, kde bude ten Driver do budúcna vylepšovať / nahradzovať + tam bude dávať nejaký test pre RH_LoRaFileOps, potom to odstraní ;)

Dene Elanik
Příspěvky: 67
Registrován: 29 led 2020, 20:15
Reputation: 0

Re: Divná hláška

Příspěvek od Dene Elanik » 07 dub 2022, 17:17

Díky za poučení.
Rád pracuji se špičkovými odborníky :!:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů