Hw interrupt a assembler

pospa
Příspěvky: 6
Registrován: 19 led 2022, 07:51
Reputation: 0

Re: Hw interrupt a assembler

Příspěvek od pospa » 23 bře 2022, 21:45

peterple píše:
23 bře 2022, 20:32
Edit:
Ohľadom rýchlosti. Ide o frekvenciu oscilátora ktorým je taktované jadro CPU. Pre AVR based adruina to býva externý kryštál alebo rezonátor na 16Mhz. Podľa dokumentácie je to aj tu tak. MCU má okrem toho aj PLL a vie pre USB či čítače isť aj na vyššie frekvencie
Kolega "Caster" se ptal na "pracovní frekvenci v programu", nějak nevím co myslel.
Asi to bude celé nedorozumění, já psal už v dotazu že mám Arduino Micro.
To má krystal 16MHz, tím je dán takt CPU.
Ty píšeš o PLL a USB a čítačích. Jaký to má význam pro moje zpracování přerušení?
Lze to nějak použít?
Já myslím že ne, PLL na 64MHz je dle mého názoru v ATmega32U4 jen pro hardwarovou "krabičku" PWM HS timer a USB. Nikde jsem nenašel že by MCU šel i na vyššie frekvencie prostřednictvím PLL jak píšeš.

peterple
Příspěvky: 156
Registrován: 22 zář 2021, 20:20
Reputation: 0

Re: Hw interrupt a assembler

Příspěvek od peterple » 23 bře 2022, 23:27

Pracovnú frekvenciu programu asi myslel to že na akej f je taktované jadro. Ono sa dá zapnúť preddelič takže to môže byť aj menej ako je frekvencia oscilátora.
Ohľadom PLL som to myslel len na periférie ako USB a ten HS timer nie na jadro. Takže to bolo naozaj od veci.
Ohľadom snímača. Máš pravdu v tvojom prípade to dáva zmysel. V mojom prípade keď dôležitejšia je rýchlosť ako poloha tak veľmi rád som nechal počítať počet impulzov a aj periódu čítačmi. Nad tým je ešte PID ktorý riadi tú rýchlosť a reagovať na všetky hrany by bolo už asi dosť o hubu.

Uživatelský avatar
Caster
Příspěvky: 380
Registrován: 11 zář 2019, 09:02
Reputation: 0

Re: Hw interrupt a assembler

Příspěvek od Caster » 26 bře 2022, 09:15

Podívej se na Arduino knihovnu QDEC - High-efficiency, state-machine based quadrature decoder

Další quadraturní knihovny najdeš na stránce zde

Ukázka vzorového programu dekódování kvadraturní modulace pro ATtiny1617 tady. Kliknutím na PINMUX uvidíš použité piny MCU, DASHBOARD - nastavení periferií, VIEW CODE, Main.c - hlavní program v C++

P.S. S tím pracovním kmitočtem jsem to myslel tak, jak píše @peterple výše. Pracovní frekvence MCU může být díky nastavení předděliče nižší, než je kmitočet použitého oscilátoru.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů