Visual Micro

Odpovědět
Patrik
Příspěvky: 199
Registrován: 02 dub 2020, 09:58
Reputation: 0

Visual Micro

Příspěvek od Patrik » 11 úno 2022, 09:09

Ahoj,

poradil by mně někdo prosím, jak správně nastavit Visual Mircro (pro Arduino) ve Visual Studio 2022? Používám také Arduino IDE. Ve Visual Studio používám knihovny a boards, které jsem stáhnul přes Arduino IDE... Problém je jen v tom jej zřejmě správně nastavit, protože pokud zkompiluji ten stejný kód v Arduino IDE a uploadnu ho na mé ESP 8226, tak se ESP rozběhne a připojí k mému routeru bez problémů... Vidím také můj serial output.. Když toto ale udělám ve Visual Studio a nahraji na ESP ten stejný kód (dojde ke kompilaci i k úspěšnému nahrání na ESP), tak se kontroler zřejmě nerozběhne... nevidím žádný serial output a nepřipojil se ani k mému routeru... Jsem už celkem zoufalý, v by mohl být problém... Zkoušel jsem nastavit vše podle Arduino IDE, ale nepomohlo to...

Děkuji za případné rady :)

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Visual Micro

Příspěvek od jankop » 11 úno 2022, 13:26

Při nahrávání holého ESP8266 se mi něco podobného běžně stávalo i v Arduino IDE. Ale pozor! Program se sice nerozběhl, ovšem po prvním resetu už vše fungovalo, jak mělo. A pokud u sériového terminálu nastavíš rychlost 74880 Bd, tak by ti po resetu měl modul i v případě problémů něco vypsat.
A ještě doplním jednu zkušenost. ESP8266 s převodníkem USB/RS232 FTDI krásně nahrává, ale pro běžný provoz bez USB (FTDI bez napájení) musím piny TX a RX od ESP8266 odpojit, protože jinak se ESP8266 zablokuje.

Patrik
Příspěvky: 199
Registrován: 02 dub 2020, 09:58
Reputation: 0

Re: Visual Micro

Příspěvek od Patrik » 13 úno 2022, 20:52

Ahoj, díky moc... Pomohlo mně odpojit po nahraní programu pin GPIO2 s RX... Ale nechápu, proč to takto musím dělat v případě, že nahrávam přes Visual a přes Arduino IDE ne :-D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů