Terminal se sériovou komunikaci

Patrik
Příspěvky: 199
Registrován: 02 dub 2020, 09:58
Reputation: 0

Re: Terminal se sériovou komunikaci

Příspěvek od Patrik » 30 led 2021, 10:07

KamilV píše:
29 led 2021, 09:51
To už jsem psal 2x.
Pokud by do bylo na síti, nemuselo by se ke čtečce připojovat žádné PC, ale mohla se kontaktovat databázi někde na síti a ověřovat karty tam.
Na administraci databáze pak půjde velmi rychle napsat třeba i pěkná grafická administrace, pro PC, pro mobily... Nebo, pokud na to není čas a rozpočet, vezme se nějaký již existující sql tool a bude se administrace karet dělat přes něj. V čipu bych si pak již třeba jen uchovával ID povolených karet, kdyby náhodou čtečka byla na chvíli offline, aby fungovala i v nějakém nouzovém režimu.
Zní to hezky, ale mohl bys mně prosím Tě napsat aspoň nějaký příklad, jak by to šlo udělat? Mám i své webové stránky, doménu, I databázi.. Myslíš, že by to šlo nějak propojit? Víš, já nevím jak začít.. Potřeboval bych nakopnout. A ty čísla, co by byly v té databázi by se pak přesunuli do proměnné arduina? Nebo by došlo jen a pouze k porovnání? Děkuji.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Terminal se sériovou komunikaci

Příspěvek od gilhad » 30 led 2021, 14:21

Nevim, napriklad by slo, aby si to arduino po startu nacettlo nejakou stranku typu http://moje.super.domena/data/pro/arduino na ktere by bylo to, co chces do arduina poslat, napriklad seznam ID, jmen a tak (webove stranky muzou vracet i cisty text, nemusi to byt html)
Arduino by si pak ten text te stranky prebralo, podobne jako kdyby sel treba po serial z PC a nastavilo si podle toho svoje promenne - a pak uz je normalne pouzivalo

Patrik
Příspěvky: 199
Registrován: 02 dub 2020, 09:58
Reputation: 0

Re: Terminal se sériovou komunikaci

Příspěvek od Patrik » 30 led 2021, 16:30

Dobře, ale najdu někde nějaký postup, jak to udělat? Nebo nějaké příklady?

Např. bych měl na webovém serveru mých stránek uložen dokument (třeba klasický poznámkový blok, nebo Excel), kde by byla zapsaná čísla karet pod sebou... Jak to nastavit na Arduinu, aby s tím dokázal pracovat? Popř., jak musím nastavit ESP 8226? Chtěl bych nějaké jednoduché příklady, to mě alespoň trošku nakopne. Děkuji.

Patrik
Příspěvky: 199
Registrován: 02 dub 2020, 09:58
Reputation: 0

Re: Terminal se sériovou komunikaci

Příspěvek od Patrik » 30 led 2021, 16:31

A dále, jaký je tedy rozdíl a proč toto třeba nemohu dělat z klasické SD karty? Jen mě to zajímá.. Samozřejmě lepší je mít to online a bez nutnosti cokoliv upravovat (vytahovat SD kartu)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů