OneWire - vlhkost + teplota

Odpovědět
martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

OneWire - vlhkost + teplota

Příspěvek od martinius96 » 01 pro 2017, 17:03

Ahoj, hľadám senzor k Arduinu na 3.3V alebo 5V, ktorý by obsahoval vlhkost + teplotu. DHT22 OneWire nepodporuje a jediné, čo som našiel bolo DHT12, s ktorým ale nemám dobrú skúsenosť. Vedel by mi niekto poradiť, po čom sa poohliadnuť? Našiel som Maxim DS2438Z, ale to není ono, keby to malo aspoň DIP vyhodnotenie, alebo na štýl DS18B20.. Našiel som ešte priemyselný produkt s RJ11 rozhraním: https://rletech.com/our-products/facili ... ty-sensor/
Vedel by mi niekto poradiť, aký modul použiť, potrebujem to na OneWire a malo by to byť asi 8-9 modulov po OneWire, malo by to byť umiestnené v celom dome, aby to aj po tom kábli šlo z hľadiska dĺžky kábla. Čo som sa dočítal, tak aj DHT11 i DHT21 by malo podporovať OneWire, je to pravda? Vďaka!

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: OneWire - vlhkost + teplota

Příspěvek od pavel1tu » 03 pro 2017, 11:26

Také jsem hledal, nakonec kámošovi (má ve zdi připtavené TP kabely) dáváme CCS811(4ks)+ BME280(8ks) a dáme tam 2x repeater/extender + 1xSWITCH na I2C

Kámoš to měl sestavené po baráku jen na zemi (5čidel) a odpovídali všechny čidla na rychlosti 9600, rychlejší jsem nezkoušel, vyčítat budeme každou minutu až 3 minuty a ukládat do databáze průměr za 15min.

Zatím je ve fázi výroby krabiček, zapojíme to SNAD nezi vánoci a silvestrem, pak mohu testnout i vyšší rychlosti.

PS:
Já doma kabely nemám, od včera testuji BME280+PRO+RFM69+baterka+solar ve dvou místnostech měření po 15min.
Bohužel nemám stanici trvale na příjmu ani propojení ven, ukládám na NAS teploty ale hlavně napětí baterie a solarka, o místnost kde svítí sluníčko nemám strach, tam se to snad dobije, uvidíme jak v ložnici.
Podle výpočtu by ta baterka měla dát tak 2-5 roků, nevím jaké mají ty čínské šmejdy samovybíjení. Na 3 tužkovky AA to je spočítané na 2 roky, tak možná solar opustím (ale věř katalogovým hodnotám).
Nemám mikroA metr tak spotřebu nevím.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů