NodeMCU v3 - 802.1x

Odpovědět
martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

NodeMCU v3 - 802.1x

Příspěvek od martinius96 » 19 pro 2017, 21:20

Ahoj, chcel by som načať túto tému, či je tu niekto, komu sa podarilo pripojiť s NodeMCU v3, alebo v2 k wifi sieti so zabezpečením 802.1x (WPA/WPA2 Enterprise) cez identitu a heslo, prípadne certifikát.
SDK 1.5 by malo podporovať 802.1x s metódou Extensible Authentization protocol (EAP). V SDK 2 by mala byť podpora aj pre 802.1x Protected EAP (PEAP). Stretol sa už niekto s funkčnou knižnicou, sketchom, ktorý by sa dokázal pripojiť na takúto wifi sieť?

Našiel som na fórach a Githube napr: Ale nič z toho som nevedel reálne použiť na vyskúšanie. K dispozícii mám svoju identitu, heslo, certifikát v .PEM formáte. Chcem sa pripojiť k 802.1x PEAP.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: NodeMCU v3 - 802.1x

Příspěvek od pavel1tu » 21 pro 2017, 12:49

ANO, funguje, je to normálně popsané v dokumentaci.
Bohužel dost lidí na forech píše o problémech s rozchozením.
Já to rozchodil ale na jiném modulu od jiného výrobce, ale není to žádné zabezpečení navíc, pokud ti někdo šlohne zařízení, získá klíč, stejně tak když budeš mít v routeru chybu ve FW.
Já to zjednodušil na WPA2 + filtrování MAC adres (jednoduché, účinné) buď v routeru nebo v zařízení ke kterému moduly připojuji.

Já osobně WiFi opouštím, zbytečně složité, drahé, energeticky náročné.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: NodeMCU v3 - 802.1x

Příspěvek od martinius96 » 21 pro 2017, 15:18

Potrebujem to do školy a tam bezi iba wpa 2 enterprise s Peap. Je to eduroam sieť. Ešte je jedna nezabezpečena, ale tam beži captive portal.

Neviem ako by som aa s Nodemcu cez neho mohol dostat kazdych 20 min. To je dlzka jednej session po ktorej je treba odkliknut button na stranke.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů