ESP8266 01 par otazok firmware...

Odpovědět
00alkskodi00
Příspěvky: 21
Registrován: 29 srp 2020, 10:02
Reputation: 0

ESP8266 01 par otazok firmware...

Příspěvek od 00alkskodi00 » 08 črc 2021, 21:47

zdravim

mam doma dva tieto moduly a nejako som s toho blby :D

potrebujem jednoducho odosielat a prijmat info zo seriovej linky Arduino - wifi modul - android

momoentalne na androide pouzivam bluetooth, ale potrebujem dosah aspon 30 metrov a ten bluetooth ide max 10 a nedaj boze ze sa otocim chrbtom :D

roblem je v tom ze uplne nechapem funkcionalitu ako to vsetko dohromady pojde

to co si myslim ze viem: jednoducho pripojit podla shcemy arduino a esp..., dalej zapnut seriovu komunikaciu, v podstate nic zlozite, nastavit cez seriovu linku modul ako ap, pripojit sa s androidom na vytvorene AP, zapnut aplikaciu nastavit IP a posielat prikazy

no a moj problem je ze: ked uz som sa pripojil cez android na modul, tak apka v telefone mi nedokazala najst tu IP ktoru som do tej apky zadal

ked som sa pripojil cez notebook, tak som v pohode urobil ping

asi som to dost zle vysvetlil ale ak sa nieco spytate tak uz hadam odpovem normalnejsie :D som iba amater

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP8266 01 par otazok firmware...

Příspěvek od jankop » 11 črc 2021, 17:45

Tak nějak nechápu, jakou roli v tom hraje Arduino. Bez něj to všechno jde lépe a veseleji. :D Ale vzal to čert.
Pokud provozuješ ESP8266 jako AP - Access point, tak se musíš připojovat defaultně na adresu 192.168.4.1
A prostě si to nesmíš plést. Ten mobil nesmíš mít připojen do své WiFi sítě, ale právě jen na ten ESP8266. Androidem se k ESP8266 připojuji naprosto normálně, faktem je, že můj ESP8266 je v režimu STATION a běží tedy přes WiFi router. Ale AP mód jsem zkoušel také bez problémů. Dej sem program, klidně ho otestuju.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP8266 01 par otazok firmware...

Příspěvek od pavel1tu » 12 črc 2021, 09:37

Pokud máš v místě router, přepni to do modu "Station".
Dělal jsem to jen jednou s AP modem a když se tam dlouho nikdo nepřipojil,
vždy se to podivně kouslo.
Pak jsem to vyměnil za ESP32 a běhá to dodnes - 3 roky ? (dálkové otvírání vrat a garáže), dnes bych řešil jinak.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů