Robotdyn Arduino Uno+WiFi ATmega328P+ESP8266 32Mb

Odpovědět
unformat
Příspěvky: 7
Registrován: 13 pro 2020, 04:27
Reputation: 0

Robotdyn Arduino Uno+WiFi ATmega328P+ESP8266 32Mb

Příspěvek od unformat » 13 pro 2020, 04:42

Ahoj, jsem tu nový a potřeboval bych poradit.
Řeším jeden projekt ve kterém používám desku Robotdyn Arduino Uno+WiFi ATmega328P+ESP8266 32Mb.
Pomocí této desky se připojím k serveru. Vše funguje jak má, problém je jen v tom, že wifi část ESP8266 je nastavena jako Client i Server zaroveň.
Jinými slovy když je aktivní, tak je vidět jako wifi zařízení ke kterému se lze připojit přes wifi (třeba z mobilu) a to je nežádoucí.
Používám jí jako Clienta který se připojuje k Serveru.
Takže bych potřeboval poradit jak ESP8266 nastavit pouze jako Client.

Na googlu se mi to bohužel nepodařilo najít. AT příkazy nefungují (nastaveni COM portu s badu rate 115200 a zalamovani radku NL+CR)
Nemáte prosím s tím někdo nějakou zkušenost? (Chtěl jsem zkusit flashnout ESP ale jaksi jsem nepobral jak se to přesně děla)

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotdyn Arduino Uno+WiFi ATmega328P+ESP8266 32Mb

Příspěvek od pavel1tu » 13 pro 2020, 10:37

Asi by pomohl odkaz na projekt, pokud je z WWW, nebo jej vložit pomocí </>
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotdyn Arduino Uno+WiFi ATmega328P+ESP8266 32Mb

Příspěvek od jankop » 13 pro 2020, 10:44

Režim klienta nebo serveru nemá nic do činění s WiFi módem Software Acess point nebo Station, jak je definován pro ESP8266. Z tvého popisu se nedá určit naprosto nic rozumného , kdybys alespoň přiložil svůj program.
Pokud je ESP8266 v AT módu, pak platí tabulka:
CWMODE.png

unformat
Příspěvky: 7
Registrován: 13 pro 2020, 04:27
Reputation: 0

Re: Robotdyn Arduino Uno+WiFi ATmega328P+ESP8266 32Mb

Příspěvek od unformat » 13 pro 2020, 12:19

O program tu nejde, jedná se mi právě o to nastaveni esp pomocí AT příkazů díky nimž by mělo jít nastavit to esp jen jako client = nebude pak ta deska viditelna např. na mobilu. Jenže problém je ten že na AT příkazy nereaguje. To by jste tu desku asi museli mít a pracovat s ní :-/ Já jsem nikdy se samotným esp obvodem nepracoval, ale pokud to chápu dobře, tak se esp připojí k arduinu a pomoci AT příkazů zadávaných po Serial lince se da to esp nastavovat. Jenže u této konkrétní desky je to esp již integrované přímo na ní a pomocí přepínačů se určuje co s čím bude spojeno přez seriovou linku ... což není problém ... problém je v tom že když si vše nastavím tak abych měl tu sériovou linku připojenou přímo na to esp tak to esp nereaguje na AT příkazy a tudíž nelze nastavovat. Lze na něj nahrát program, který funguje jak má, ale nelze nastavovat pomocí AT příkazů. Nvm jak lépe to popsat :-/ Každopádně děkuji za snahu :-)
PS: Nebo to esp se musí nějak přepnout do AT modu aby ty AT příkazy fungovaly?
PS2: Jsem úplný začátečník takže lze předpokládat že se špatně vyjadřuji. Proste potřebuju zařídit aby to esp nebylo viditelné jako wifi spot ke kterému se lze připojit. Teď jak to je, to funguje tak že když si v mobilu zapnu wifi, tak tam vidím tu desku a můžu se na ní připojit jako ke kterékoliv jiné wifi síti a to je nežádoucí stav. Potřebuju zařídit aby buď nebyla v seznamu dostupných wifi sítí vidět a nebo aby požadovala heslo pro připojení.
Omlouvám se za mé vyjadřovací schopnosti :-/

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotdyn Arduino Uno+WiFi ATmega328P+ESP8266 32Mb

Příspěvek od jankop » 13 pro 2020, 15:51

Tak si to vezmeme od počátku.
ESP8266 obsahuje v pevné paměti od výrobce WiFi stack a je obvykle dodán s nahraným firmwarem pro AT příkazy. V okamžiku, kdy je do něj nahráno cokoliv jiného, tak prostě AT příkazy nemohou fungovat.
Pokud tedy platí tohle
Vše funguje jak má, problém je jen v tom, že wifi část ESP8266 je nastavena jako Client i Server zaroveň.
Tak prostě v ESP8266 nastav mód Station. Buď tedy AT příkazem

Kód: Vybrat vše

AT+CWMODE_DEF=1
pokud je ještě původní firmware, nebo musíš modifikovat program, který jsi do ESP8266 nahrál. Pokud je to Wiring, tak stačí do programu v sekci setup() přidat

Kód: Vybrat vše

WiFi.mode(WIFI_STA);
Obnovit AT firmware předpokládá si ho stáhnout z webu a nahrát ho zpátky do ESP8266.

unformat
Příspěvky: 7
Registrován: 13 pro 2020, 04:27
Reputation: 0

Re: Robotdyn Arduino Uno+WiFi ATmega328P+ESP8266 32Mb

Příspěvek od unformat » 13 pro 2020, 20:29

Výborně to je přesně to co jsem potřeboval :) moc děkuji. AT příkazy nejdou už od výrobce ale WiFi.mode(WIFI_STA); je přesně to co jsem hledal.
Ještě jednou děkuju.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů