Připojený prohlížečem?

Kwt 23
Příspěvky: 13
Registrován: 05 led 2019, 22:47
Reputation: 0

Re: Připojený prohlížečem?

Příspěvek od Kwt 23 » 14 kvě 2020, 20:27

Tak tomu rozumím, ale já se chtěl vyhnout přepisování celé stránky. Prostudoval jsem tip od Pavel1tu a líbila se mi ta Ajax vložka JavaScriptová. Tu bych rád rozchodil. S JavaScriptem zkušenosti mam, ale nikdy sem nezkoušel tyhle Xactive windejsácký objekdy. Jen klasickej DOM. Takže nerozumim tyhle části

Kód: Vybrat vše

  ajax.onreadystatechange = function()   <-- Co to je za metodu a funkci beze jména??
   {
    document.getElementById('kontrola2').innerHTML = citac2 ++;
    if(ajax.readyState == 4 && ajax.status == 200)        <-- Tahle podmínka ?? Zkusil jsem to i bez ní
    
Ten jeden čítač už normálně běží i když divně (přičítá po víc než po jedničce)

Samozřejmě složit stránku ještě v arduinu se všema načtenejma hodnotama a tu pak poslat by nebyl problém. A první připojení bude muset poslat celý HTML. Já chci ale na stránce script s polem hodnot kam na konec připíšu jen nové hodnoty (a předtím celé pole posunout o jednu níž aby bylo furt stejně velké), a nechci každých 5 sec. posílat celou stránku. Zkrátka práci chci nechat na prohlížeči...

Třeba načíst stránku bez dat, událostí onLoad si vyžádat data a nastavit Arduino do on-line módu pak při zavření volat onUnload a ukončit on-line mód,
ale nejdřív musim rozchodit tu Ajaxovou část.
Když mi reaguje arduino na Ajax, tak to stránku nepřepisuje. Podle Serial monitoru přijde to kouzelný klíčový slovo, který aktivuje podmínku a pošlu clientovi jen hodnotu poťáku a stránka zůstane pořád načtená, Takže ajax odesílá požadavek, ledka přestane na chvíli blikat, takže probíhá spojení. Stejně tak reaguje druhá ledka na odkazy (tlačítka) a zapínám ji nebo vypínám. Už jsem docela zoufalej, nechci to dělat neohrabaně a přepisovat pokaždý celou stránku... Zkusil jsem přepsat všechno. I ty blbý uvozovky i když sem věděl že to je blbost.
Že to je ve fleš paměti, je to dynamický HTML, a innerHTML má přepsat všechno mezi tagama s tim danym ID. U posledního čítače už to funguje.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů