Přenos informací ze sériové linky

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos informací ze sériové linky

Příspěvek od jankop » 24 úno 2019, 10:43

Podíval jsem se na tvůj program. V tomto případě bych asi opravdu použil Arduino jako hlavní jednotku a Wemos pouze jako interface. ESP8266 má totiž proti Arduinu asi jednu jedinou slabinu. Tou je počet I/O pinů, ten by byl v tvém případě na hraně a program už máš v principu hotov.
Tobě stačí pouze zobrazení výstupů kotle nebo předpokládáš i ovládání přes webové rozhraní, tedy také vstup?
Ten odkaz http://fritzing.org/projects/wifi-serial-monitor vypadá docela slušně, asi bych šel do toho.
Autor používá D7 jako Rx, protože definoval Software.serial, aby mu zůstal původní Rx na komunikaci přes USB.

Mám tu na stole na breadboardu ESP8266-12. Zkusil jsem tam ten wifi serial monitor teď nahrát. Ale zatím to není úplně OK. Připojí se mi to na router, vypíše, že to spouští server, ale na ten už se nepřipojím. Zatím nevím proč, možná je problém se stářím knihovny QueueArray.h, možná nějaká zrada v tom javascriptu. Ještě se na to podívám.

jenicek_sut
Příspěvky: 8
Registrován: 14 říj 2018, 14:55
Reputation: 0

Re: Přenos informací ze sériové linky

Příspěvek od jenicek_sut » 24 úno 2019, 11:53

Díky, wemos přes arduino IDE programuji normálně, zkusil jsem řešení arduino+wemosd1, tedy můj program a monitor z odkazu a funguje to, zdá se, bez problémů na desce wemosd1mini. Na velké desce wemosd1r2 to dělalo totéž co tobě.
V podstatě mi stačí pouze výstup sériové komunikace, ale možnost měnit parametry (teploty, doby pauz a přikládání) by se mi líbila, ale na to zatím nemám dost zkušeností. Program, který jsem napsal je jednoduchý, možná je to podmínka v podmínce..., ale s tím si ještě poradím, zdá se mi to takové "blbovzdorné".
J

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů