Probuzení ESP pomoci RTC hodin

Odpovědět
nem0035
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2020, 08:52
Reputation: 0

Probuzení ESP pomoci RTC hodin

Příspěvek od nem0035 » 30 bře 2020, 09:19

Ahoj,

zkouším probudit ESP32 pomoci RTC DS3231 pomoci alarmu v danou hodinu a nemůžu k tomuto problému nic kloudného najít. Nemáte někdo nějaký ukázkový kód, jen zakladní praci jak na to.?
Nebo popis jak na to?

Našel jsem jeden kód na arduino, ale tam se používá jiná knihovna.

K ESP32 jsem našel pouze probuzení pomoci časování, tlačítka, dotykově obrazovky, spínače atd. Nikde už pomoci alarmu u RTC. A nebo našel, ale bez značkového kódu. Nejsem zase takový přeborník v programování a stale se učím.

Budu rád za každou odpověď a nebo něco co mě nasměruje správným směrem.

Předem děkuji všem za jakoukoliv pomoc.
Ahoj, četl jsem si článek o krmitku, kde uvádíš N-FET tranzistor, dá se to naprogramovat tak, že rtc mi pošlou signál k probuzení esp a po ukončení programu mi esp pošle signál na uspání? Dá se použít něco jiného místo N-FET?

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Probuzení ESP pomoci RTC hodin

Příspěvek od ondraN » 30 bře 2020, 09:46

Tak si na RTC nastav pin 3 INT/SQW aby na jeho výstupu byl výstup alarmu a zapoj ho na ESP jako tlacitko, které ho probudí.

AstroMiK
Příspěvky: 592
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: Probuzení ESP pomoci RTC hodin

Příspěvek od AstroMiK » 30 bře 2020, 09:51

Když jsem dělal krmítko pro psa, řešil jsem to tak, že INT výstup z RTC sepne pomocí P-FET tranzistoru napájení do procesoru (v mém případě ATtiny) ATtiny provedlo nějaké úkoly (pípání a ovládání serva) a na závěr přes I2C vyslalo do RTC příkaz na přepnutí INT výstupu do neaktivního stavu.
Tím se P-FET zavřel a ATtiny ztratilo napájení.

Myslím, že ve tvém případě by to mohlo s ESP32 fungovat podobně.

Tady je odkaz:
http://astromik.org/raspi/krmitko/

nem0035
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2020, 08:52
Reputation: 0

Re: Probuzení ESP pomoci RTC hodin

Příspěvek od nem0035 » 30 bře 2020, 09:55

Děkuji, zkusím odpoledne.

Myslel jsem si, že by to nějak tak mohlo fungovat, jen jsem ještě nepracoval s pinem SQW. Jak ho nastavit. Zkusím pohledat, snad něco najdu.

Děkuji podívám se i na druhé řešení. 😊
Ahoj, četl jsem si článek o krmitku, kde uvádíš N-FET tranzistor, dá se to naprogramovat tak, že rtc mi pošlou signál k probuzení esp a po ukončení programu mi esp pošle signál na uspání? Dá se použít něco jiného místo N-FET?

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Probuzení ESP pomoci RTC hodin

Příspěvek od ondraN » 30 bře 2020, 10:06

Práce s pinem 3 je popsaná v datasheetu DS3231 od maximu, str.9 a dále.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů