ukládání dat na NAS

Odpovědět
mrna101
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2018, 17:18
Reputation: 0

ukládání dat na NAS

Příspěvek od mrna101 » 03 kvě 2018, 17:44

Zdravím. Co všechno potřebuji abych naměřenou hodnotu teploty zapsal na NAS. Prosím jak HW tak i SW(i na NASu). Mám Uno, ethernet shield a dallas digit čidlo. Na sd je to jasné ale kostrbaté. Na NAS se ale člověk dostane kdykoliv a odkudkoliv a netrápí jej kapacita. Děkuji moc za rady a příspěvky.

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládání dat na NAS

Příspěvek od martinius96 » 03 kvě 2018, 19:18

Ja to robím cez PHP, ale niektorí ti isto poradia MQTT :oops: .
Takže na strane NAS-u potrebuješ Apache a MySQL databázu. Ak to chceš archivovať. Ak to chceš len real-time, stačí Apache (respektíve Nginx).
Respektíve rozmýšľam.. NAS, to nie je ako normálny počítač, on má svoj softvér..

mrna101
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2018, 17:18
Reputation: 0

Re: ukládání dat na NAS

Příspěvek od mrna101 » 05 kvě 2018, 09:28

Díky moc, ale nevím co je APACHE. NAS konkrétně ten můj zyxel NAS326 tam MySQL už má. Ano není to jako norm PC. Díky všem za radu.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: ukládání dat na NAS

Příspěvek od pavel1tu » 05 kvě 2018, 10:28

mrna101 píše:
05 kvě 2018, 09:28
Díky moc, ale nevím co je APACHE. NAS konkrétně ten můj zyxel NAS326 tam MySQL už má. Ano není to jako norm PC. Díky všem za radu.
Podle manuálu neumí WEb server, ani nelze dohrát balíček. On má na to dost málo paměti.
Lidé šetří, ušetří doslova jen pár stovek a koupí hodně jednoúčelové zařízení.

Sice jsem tam našel PHP, PHP admin atd, ale fumkci WWW serveru ne (PHP slouží jen na prohlížení generovaných alb při zapnutí WEBpublishing či jak se to ... pro sdílení fotek, hudby, videa přes WWW stránky - nic o tvorbě vlastního webu se v manuálu nepíše, prohledej fora o tomto NAS, třeba ti poradí. Ale oficiální cesta asi nebude ... dohrát to ručně přes konzoli :-D

PS: někde se píše, že když ty stránky vytvoříš v nějakém adresáři "Publish" (tam dát index.html nebo index.php, tak po zavolání stránky tvého Zyxelu třeba www.mujzyxel.cz/publish/ to funguje. Pokud tam máš IP adresu tak za jí dát "192.168.123.11/Publish/" samozřejmě s IP adresou tvého Zyxelu a nenazýval bych to NAS :-)
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: ukládání dat na NAS

Příspěvek od gilhad » 06 kvě 2018, 02:05

Jen kdyz tu padlo
On má na to dost málo paměti.
tak si dovolim pripomenout, ze pro arduino existuje ethernet shield a da se na nem rozbehat jednoduchy webovy server, ktery dosla data loguje na SD kartu - nemyslim, ze by Arduino UNO melo nejak prehnane moc pameti v porovnani s beznym NAS :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů