Zopnutie rele sposobuje impulzy na D vstupe

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopnutie rele sposobuje impulzy na D vstupe

Příspěvek od jankop » 28 led 2021, 19:35

Já jen vzpomenu, jak jsem v jakési dílně měl opravit světla na přívěsu. Koukal jsem na to jak puk. Svítilo všechno a nic. Došel automechanik, zasmál se a řekl:"Jo blbá kostra" Prošel jsem spoje a bylo po ptákách. Naprosto nejčastější chyby bývají v zapojení zemí a samotném napájení. Taky si myslím, že Arduino je OK.

romanm
Příspěvky: 45
Registrován: 11 pro 2018, 23:17
Reputation: 0

Re: Zopnutie rele sposobuje impulzy na D vstupe

Příspěvek od romanm » 28 led 2021, 20:03

ondraN píše:
28 led 2021, 17:18
Takových zapojení, co na stole fungovaly a v krabičce už ne, jsem viděl dost. Problém je, že se ti z relé někam indukuje impuls. Pokud jsi tak přesvědčený, že je to arduinem, tak ho vyměň, ale vsadím botky, že se bude dít to samé. Je mi líto, ale bez znalosti zapojení a celkového uspořádání toho bazmeku, ti někdo nějakou dobře směrovanou radu těžko poskytne. Na začátku jsem ti psal, abys zkusil RC filtr na tom vstupu. Skusils :?:
Kde sa indukuje ten impulz, ked ako som pisal, ze falosne impulzy vznikali aj po odpojeni privodu, na ktorom meram impulzy? Ano, kazdy odber sposobuje pokles napatia, aj zapnutie LCD, podsvietenie. Bol som vymontovat to "chybne" arduino a na stole funguje dobre, bez falosnych impulzov!! Naozaj teraz tomu nerozumiem. Uz upodozrievam tie prepojovacie kabliky a je mozne, ze niekde je naozaj prechodovy odpor. Tie klasicke PIN prepojovacie kabliky pouzivaju asi vsetci, resp. je aj nejaka nahrada? Pokles napatia asi vznika na nich. Cinovat napevno to nie je riesenie. Skusim ich nahradit medennymi pevnymi vodicmi 0,5mm2.
Zopakujem, ako to mam zapojene. Arduino napajam zdrojom 7.5V, tusim 26W, rele napajam z arduina +5V. Je tam este DS2321 a ethernet shield.
V D2 mam zapojeny jeden privod z elmera a je tam HW pulldown rezistor 10k. V D4,5,6,7 mam vystupy na spinanie rele.
Nasiel som doma elektrolyt 33microF, pomoze ak ho dam medzi +5 a GND?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů