MS Office Notifikace

Wiring, C++, C, Java, ...
Pravidla fóra
Toto subfórum slouží k řešení obecných otázek kolem programování (konstrukce, knihovny, alokace paměti, ...)
Odpovědět
cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

MS Office Notifikace

Příspěvek od cz_marek » 20 úno 2022, 20:26

Ahoj,
máte nekdo tip jak by se dala řešit notifikace na přichozí poštu v MS outlooku nebo kalendáři? Kdysi jsem využíval IFFFT ale tam už neni podpora pro MS office jestli se nepletu.
Muze to byt i s vytvořením nejakeho pravidla V outlooku - treba preposlani emailu na jiny mail apod.

Diky

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: MS Office Notifikace

Příspěvek od KamilV » 20 úno 2022, 21:08

Jak v tom má figurovat Arduino?
Jinak přeposlání na jiný mail se dá zajistit např. pomocí filtrů, kdy se pravidlo nastaví tak, aby vyhovovalo všem zprávám.
Je ale nepohodlné, že Outlook kvůli tomu musí běžet. Lépe je řešit notifikace přímo na poštovním serveru.

cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

Re: MS Office Notifikace

Příspěvek od cz_marek » 20 úno 2022, 21:31

Pardon asi jsem to napsal hodne zhruba - o co mi jde:

Prijde mi specificky email ktery vyfiltruji a potrebuji tuto informaci nejak dostat do stavu ze jsem z arduina schopny tuto informaci zaznamenat.

Chodi mi jeden emailem notifikace na tickety (podpora zakazniku) a chci si udelat pocitadlo řešených ticketu, ticketu ktere jsou otevřeny a ktere jsou uzavřené s nejakym statusem. Mohl bych si obcas udelat export statistik primo ze systemu ale ... :-)

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: MS Office Notifikace

Příspěvek od KamilV » 21 úno 2022, 09:01

Má ten ticketovací systém nějaké RestFull API? Pak mít ideálně Ardu s ETH nebo nějaké ESP s WiFi a tahat to přímo přes to API.
Pokud API není, šel bych cestou vlastní webové nadstavby, která bude v pravidelných intervalech kontrolovat poštu a data přes vlastní API poskytovat.

cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

Re: MS Office Notifikace

Příspěvek od cz_marek » 21 úno 2022, 09:30

To je prave to cemu jsem se chtel vyhnout a proc jsem to chtel pres ti mailove notifikace :-) Mel jsem to driv postavene pres IFFFT kdy se precetl email - pokud splnoval kriterium odeslal se zaznam do ESP. To byla parada než to odstřihli

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: MS Office Notifikace

Příspěvek od KamilV » 21 úno 2022, 09:58

Chápu, ale je to levá ruka za pravým uchem :) Tak ten čítač postav na RPi, skript na sledování mailu napíšeš přímo v ní, podporu sítě už má RPi přímo a GPIO má také.

cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

Re: MS Office Notifikace

Příspěvek od cz_marek » 21 úno 2022, 10:15

jo jo tak to asi dopadne - jen mi prislo skoda nevyuzit toho co mam a jen to prepsat.
Diky za snahu :-)

peterple
Příspěvky: 156
Registrován: 22 zář 2021, 20:20
Reputation: 0

Re: MS Office Notifikace

Příspěvek od peterple » 21 úno 2022, 17:25

To arduino je pripojené k tomu kompu kde beži ten office? Ak áno, urob makro čo si otvorí seriový port na ktorom visí arduino a pošli si tam čo len chceš.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů