Arduino Mega2560 R3 + LanShield a jeho programování

Wiring, C++, C, Java, ...
Pravidla fóra
Toto subfórum slouží k řešení obecných otázek kolem programování (konstrukce, knihovny, alokace paměti, ...)
jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino Mega2560 R3 + LanShield a jeho programování

Příspěvek od jankop » 26 led 2022, 09:58

Zkus kratší kabel. Pokud je moc dlouhý a málo kvalitní tak to může blbnout. Případně zapojení do PC přímo pokud máš rozbočovač ;)
Dobrá rada. Pokud používá nějaký delší kabel, tak se opravdu není čemu divit.

PetrB
Příspěvky: 141
Registrován: 20 čer 2018, 13:39
Reputation: 0

Re: Arduino Mega2560 R3 + LanShield a jeho programování

Příspěvek od PetrB » 26 led 2022, 16:45

No, kabel mám cca 1,5m (vyměnil jsem ho za jiný, který předtím Ard Uno se shieldem nevadil) přímo v PC. Je to trochu z prostorových důvodů. Mám počítač na stole za monitorem a Ard bych musel nacpat někam tam, což mi nepřijde moc praktické.

V mezičase jsem na drátkovi našel tuto poznámku:
Máte problémy s programováním pokud je ethernet shield připojen k vývojové desce?

avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding

Důvodem je ne stoprocentní kompatibilita a konkrétně problém s resetován procesoru těsně před jeho naprogramováním. Je to celkem běžná věc a setkáte se s ní u více shieldů. Deska není vadná a je tomu tak z principu. Jak tedy na to? Jakmile v Arduino IDE kliknete na ikonu "nahrát program" bezprostředně poté stiskněte tlačítko reset na Vaší vývojové desce. Program se pak nahraje bez problémů. Pokud používáte ikonu "zkompilovat + nahrát program", mějte na mysli, že nějaký čas zabere kompilace kódu. Stisknutí tlačítka reset je nutné bezprostředně po tom, co se data začnou odesílat do vývojové desky. Za normální situace se o reset stará automaticky Arduino IDE, ale některé shieldy, jako například ethernet shield, tomu mohou bránit.

Team WWW.ARDUINO-SHOP.CZ
což by v podstatě odpovídalo mým problémům. Až si s tím zase budu hrát, tak zkusím i tento postup.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů