Převod výstupu na čas

Wiring, C++, C, Java, ...
Pravidla fóra
Toto subfórum slouží k řešení obecných otázek kolem programování (konstrukce, knihovny, alokace paměti, ...)
Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1151
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Převod výstupu na čas

Příspěvek od kiRRow » 11 lis 2021, 21:34

Moc pěkně napsané.( Existují dva druhy lidí :D )
Když si představím, že mě za půl roku napadne tam dodrátovat ještě jedno tlačítko, co mi po stisku podsvítí displej na 10s - jediné co musím je v loopu mrknout jestli čudl2==high pak nastav čas podsvícení na 10 a rozsviť. Zbytek už tam je ... paráda

Ještě bych se kouknul na datové struktůry ( nic tak hrozného jak to zní ). https://playground.arduino.cc/Code/Struct/
Bude se ti to hodně hodit u ukládání a vyčítání z eeprom.
Jde o to, že si v podstatě vytvoříš struktůru dat "mojeData". V ní budeš mít rozškatulkováno co si chceš pamatovat (mojeData.hodinyBehu, mojeData.minutyBehu ...) a celý tenhle balíček jsi schopen pomocí jediného příkazu uložit do EEPROM takovým způsobem, že ho lze přesně takhle zase přečíst a vložit do struktůry.
Jinak si budeš muset pamatovat, co na kterou adresu jsi zapsal a počítat stím kolik byte jaký druh dat zabírá, aby jsi mohl správně posunout ukazatel paměti a data načítat jednotlivě.

A používej u programování tabulátor. Zpřehledňuje to kód. Poznáš to až budeš hledat chybějící nebo přebývající složenou závorku.

AstroMiK
Příspěvky: 592
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: Převod výstupu na čas

Příspěvek od AstroMiK » 11 lis 2021, 23:04

Ještě tam mám nedostatky, ale to už by se nějak dodělalo.

Třeba při výpadku napájení by zůstal displej bez textu až do prvního spuštění čerpadla.
To by se opravilo tím, že by se displej aktualizoval hned na začátku po načtení uložených hodnot z EEPROM.

Pak by to možná chtělo speciální tlačítko pro nulování EEPROM.
Nikdy nikdo neví, co zůstane v EEPROM po předchozím projektu.

Tlačítko pro podsvícení už popsal kiRRow.


Je tam ještě dost prostoru pro vylepšování a doplňování.

---
Struktury jsou fajn, ale myslím, že pro začátečníka, který se aktuálně potýká s funkcí millis(), to je dost složité.

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1151
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Převod výstupu na čas

Příspěvek od kiRRow » 12 lis 2021, 11:36

Zrovna tlačítkem bych EEPROMku mazat nechtěl. Už jsem zažil spoustu lidí co si rádi zmáčknou nějaké to tlačítko o kterém neví co dělá, aby to zjistili. Nápad dobrý, ale raději k tomu použít jumper a mazací procedůru napsat do setupu, aby se spustila jen po restartu. Po vymazání bude program donekonečna čekat na odstranění propojky. Už jsem zažil i lidi, co resetovací propojku neodstraní.

Printy
Příspěvky: 10
Registrován: 07 lis 2021, 15:39
Reputation: 0

Re: Převod výstupu na čas

Příspěvek od Printy » 13 lis 2021, 07:21

Všem hrozně moc děkuji, Začnu od začátku dle Vašich rad, abych vůbec pochopil.... pak uvidíme. ještě jednou moc děkuji :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů