Zabezpečení datového přenosu

Wiring, C++, C, Java, ...
Pravidla fóra
Toto subfórum slouží k řešení obecných otázek kolem programování (konstrukce, knihovny, alokace paměti, ...)
Odpovědět
Pajka
Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2017, 08:59
Reputation: 0

Zabezpečení datového přenosu

Příspěvek od Pajka » 04 lis 2017, 09:02

Zdravím, Právě řeším jednu otázku. Když mám ESP8266 jako WiFi clienta který pravidelně komunikuje se serverem, Jak mám zabezpečit přenos před "podvrhnutím dat" ? Použít https zde asi není úplně nejšťastnější řešení z důvodu časové náročnosti rozšifrování dat.... potřebuju aby bylo celé spojení se server co nejrychlejší, Předem děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení datového přenosu

Příspěvek od pavel1tu » 04 lis 2017, 17:00

No, to jsem také řešil, nikde jsem se nedočetl že by to někdo nějak zabezpečovat a tomuhle nerozumím tak úplně :-)
Proto propojím do sítě Adruino po RJ45 (ale WiFi je WiFi - žádný kabel), WWW bude na domácí NAS a připojovat domů se budu po VPN (to již normálně používám).
Jak tomu rozumím asi z 5ti článků, nemá to dost výkonu na SSL/TSL.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Wojta
Příspěvky: 184
Registrován: 22 črc 2017, 16:39
Reputation: 0

Re: Zabezpečení datového přenosu

Příspěvek od Wojta » 04 lis 2017, 20:59

No podle toho jak to máte nastavené. Jestli si dešifrovací skript na serveru můžete napsat sám tak by možná stačila nějaká jednoduchá šifra pomocí výměny znaků. Udělat tu výměnu třeba na třikrát. Problém je že tohle rozšifruje kdokoliv kdyby opravdu chtěl. Nevím jak moc bezpečné to má být... Jestli jen odradit případného útočníka nebo se ubránit náporu hackera.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti