vodárna

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Lubo
Příspěvky: 2
Registrován: 19 úno 2018, 21:03
Reputation: 0

vodárna

Příspěvek od Lubo » 19 úno 2018, 21:28

<t>Dobrý den,<br/>
potřebuji pomoc chci k domácí vodárně připojit arduino nano ,tak aby mi počítalo sepnutí vodárny kde by se nechal nastavit interval spínání a při jeho překročení to rozsvítilo třeba diodu.<br/>
Proč, stalo se mi že odešla klapka ve studně a voda se vracela zpět takže to často spínalo každých 10 minut,protože jsme na to 3 rodiny napojeny trvalo to dlouho než jsem nato přišel, proto zkouším něco vymyslet co by to hlídalo.</t>

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: vodárna

Příspěvek od petan » 19 úno 2018, 22:05

Někam tam dej napájecí zdroj a pak kontakt stykače připojit na vstup, který v ideálním případě podporuje přerušení.
LEDka už na desce většinou je (pin č. 13).
Můžeš k tomu připojit ještě relé, které vypne čerpadlo po překročení nějakého času a tlačítko (reset), které zresetuje časovač (nicméně jako reset by šel použít i reset procesoru, který na desce tlačítko už má).

Po sepnutí by se začal počítat čas. Pokud by čas překročil nastavenou mez, tak by se rozsvítila LEDka, seplo by se relé (rozepl by se kontakt, který vypíná čerpadlo) a čekalo by to na reset...

Jde o to, co konkrétně chceš... Otázky se většinou píšou s otazníkem :lol:

Lubo
Příspěvky: 2
Registrován: 19 úno 2018, 21:03
Reputation: 0

Re: vodárna

Příspěvek od Lubo » 20 úno 2018, 13:28

já potřebuji aby to jen počítalo počet spínání a jestliže se čas spínání zmenší dejme tomu z původních 2x za hodinu na 6x za hodinu mi to ohlásilo pozor něco se děje. Nejlepší by bylo asi graf za 24hodin s časy spínání ale to je asi pro mne hudba budoucnosti,já jsem jen začátečník.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů