Pavouk Hiwonder

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 08 dub 2024, 12:11

Přes víkend jsem se trápil se zvukovým čidlem KY-037. Potřebuji z něj dostat digi i analog údaje. Nějak se mi to bije. Analogový výstup je v rozmezí cca 495-510 ale tato hodnota neustále skáče v tomto rozmezí. Pokud tlesknu nebo je ticho tak je rozdíl zanedbatelný. Ani tu změnu nezaznamenám (mám výpis na oled display). Digitální odezva je už o něco lepší a dá se použít, ale to vyžaduje neustálou korekci potenciometrem. Takže taky špatně.
Jaké máte zkušenosti vy ? Jde nějak zvýšit citlivost nebo rozsah analog výstupu ?

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 789
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od gilhad » 08 dub 2024, 12:53

Zkušenost nemám, ale co jsem se koukal tady: https://www.laskakit.cz/keyes-ky-037-mo ... -vystupem/ tak je to jen mikrofon, komparátor a pár odporů.
Mikrofon je na analogové čtení málo, potřebuje na to nějaký zesilovač, a poleze z něj klasicky anologový záznam (takže změť frekvencí od nuly do pár desítek kilohertzů, kde jedna hodnota nemá význam, je potřeba to rozebrat na průběhy).
Ten chip tam je LM393 digitální komparátor, který sepne vůči zemi, pokud má na invertujícím vstupu víc nez na neinvertujícím. Nejspíš na jeden vstup je přivedený mikrofon a na druhý nějaký odporový dělič. (A potřebuje na výstupu pullup, na tu desku jsem nekoukal dost podrobně, jestli tam je či není. A poleze z něj změť jedniček a nul, pokud na tom mikrofonu něco bude. A v tom chipu jsou ty komporátory dva.)
V diskuzi tam někdo píše, že ten potenciometr tam je 100 kOhm, zatímco ideální nastavení je někde okolo 7-8k - takže vyměnit ten potenciometr za něco, kde se použije pro ladění větší část rozsahu.

Já bych asi ten modul rozebral na součástky, přihodil nějaký Operační Zesilovač, analogový výstup bral až něj a digitální taky z něj (při velkém rozknitu se bude práh nastavovat snáze) a to tak, že bych ten zesílený analog dal do jednoho vstupu, potenciometr do druhého (a patřičně osadil odpory okolo) a ten výstup bych přez RC šlen zavedl do druhého komparátoru, takže by z něj už šly jen hodnoty hluk/ticho. (A tam by se to muselo nastavit tak, aby hluk z ulice, televize od sousedů a kočky na střeše to nespouštěly, ale tlesknutí ano.)

bum
Příspěvky: 13
Registrován: 01 úno 2023, 12:16
Reputation: 0
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od bum » 08 dub 2024, 16:17

Mám jich více všechny tak jak jsou vyrobeny jsou k ničemu slušně řačeno jenom tak hrát si s nimi na stole nic víc, pokud to chceš opravdu používat tak jak píše gilhad bez úpravy to je k ničemu. Když jsem s nimi kdysi dělal pokusy tak jsem jako první vyměnil ten trimr 100K za menší hodnotu 10K více otáčkový pak se to trochu zlepšilo následovali pokusy s osazováním kondenzátorů ale na používání jako snímače k Arduinu to pořád bylo málo přesně co popisuješ stačí když si vezmeš osciloskop a změříš si tvar a rozkmit signálu to hovoří samo o sobě. Nakonec jsem z původní desky použil jenom ten digitální komparátor k výrobě vlastního snímače kdy se to pak dalo použít v ovládání (pro ty starší) panenky Sidónie s mikrokontrolérem.

luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 08 dub 2024, 18:06


bum
Příspěvky: 13
Registrován: 01 úno 2023, 12:16
Reputation: 0
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od bum » 09 dub 2024, 11:50

Pokud je ten modul zapojený podle doporučení (datového listu) tak by to mohlo fungovat, jinak v datovém listu máš přímo uvedeno pro jaká zařízení je doporučován.

luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 10 dub 2024, 11:03

Pro zájemce o řešení problémů zvukových sensorů jsem našel zajímavou stránku:

https://blog.yavilevich.com/2016/08/ard ... -analyzer/

luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 11 dub 2024, 12:07

Tak jsem nainstaloval step-down měnič k zapínání a vypínání ESP32 s kamerou. Funguje to ok, zapnu a vypnu kdy chci, ale zapoměl jsem na skutečnost, že když vypnu ESP tak se vypne i přenos k webové stránce. Bohužel, po opětovném zapnutí ESP se webová screenovací stránka sama nezapne, musí se to udělat manuálně. Vyzkoušel jsem několik app na PC i mobilu, ale všechny vyžadují opětovné potvrzení.

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od kiRRow » 11 dub 2024, 15:10

To je v celku logické, když vypadne http server, stránka se po obnovení nenačte a tudíž se znovu neobnoví. Řešení by bylo třeba takové, že bys měl na PC nebo mobilu uložený HTML soubor. HTML soubor by do iframe načítal stránku, která běží na ESP a automaticky jí i obnovoval. Pak ti to obnovování poběží v tom HTML souboru a i když vypadne HTTP server a zobrazovaná stránka se nenačte, tak obnovování poběží dál.

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od kiRRow » 11 dub 2024, 15:30

Kód: Vybrat vše

<!DOCTYPE html>
<html>
<body>

<script>
window.setInterval("reloadIFrame();", 3000); // objektu okno nastavím interval ve kterém bude volat funkci reloadIFrame co 3000ms
function reloadIFrame() {
 document.getElementById("some_frame_id").src="https://forum.hwkitchen.cz"; // objektu some_frame_id, který náleží pod document nastavím vlastnost "src" , což způsobí jeho znovu načtení
}
</script>

<iframe src="https://forum.hwkitchen.cz" id="some_frame_id" height="100%" width="100%" title="Iframe Example"></iframe>

</body>
</html>
třeba takhle ... pro test si to spusť, načte se ti forum, odpoj se od netu - stránka zmizne, připoj se k netu a měla by se zase načíst.

edit: prohlížeč musí podporovat javascript, z toho programu na ESP bys měl odstranit ten metatag s refreshem a musíš používat absolutní http adresy a né relativní

luger
Příspěvky: 147
Registrován: 30 dub 2023, 11:06
Reputation: 0

Re: Pavouk Hiwonder

Příspěvek od luger » 11 dub 2024, 17:17

Ty jsi na mě moc chytrý. Musím podotknout že jsem ještě o stupínek horší než začátečník :D
Kam mám nahrát ten kód ?
Já ESP jen zapínám a vypínám. Kdysi dávno jsem do něj nahrál nějaký program podle web návodu a od té doby to jede (programovací modul možná ještě někde najdu). Nerad bych si to nějak zprasil.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů