Krokový motor

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Lijan
Příspěvky: 1
Registrován: 02 bře 2023, 21:02
Reputation: 0

Krokový motor

Příspěvek od Lijan » 02 bře 2023, 21:37

Zdravím,
našel by se někdo kdo by poradil, pomohl s mým projektem? Před pár lety jsem s i hrál s Arduinem a vytvořil si nějaky termostat, ale vím že mi to trvalo celkem dlouho něco funkčního vytvořit proto žádám o pomoc zkušenější.

Potřeboval bych defacto pohyb 1 krokového motoru, původně jsem chtěl použít Grbl, ale ten potřebuje nadřazený systém případně offline ovladač což mi příjde zbytečné a hlavně potřebuji jen jednu osu.

Představa je taková:
Po sepnutí popojede v před a pomalu se vrátí zpět na koncák aby se ujistil kde je řekněme bod A (referenční bod)
Po stisknuti tlačítka pojede přesouvací rychlostí z bodu A do bodu B kde zpomalí na pracovní rychlost, která by šla regulovat potenciometrem, a sepne relé a takto pojede do bodu C kde vypne relé a vrátí se zpět do bodu A kde bude čekat na stisk tlacitka start.

Má někdo chuť se do toho pustit? Klidně jsem ochoten se domluvit na odměně, protože vím že by mne to stálo spoustu času a jak se říká čas jsou 💵

Nebo pokud někdo ví o nějakém kontroléru co by mým požadavkům vyhovoval tak navrhněte.

Moc děkuji za radu a jakoukoli pomoc.

Uživatelský avatar
Caster
Příspěvky: 380
Registrován: 11 zář 2019, 09:02
Reputation: 0

Re: Krokový motor

Příspěvek od Caster » 03 bře 2023, 11:21


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: gilhad a 15 hostů