Řešení krytu pro displaye do kuchyně

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
atx
Příspěvky: 4
Registrován: 27 led 2023, 12:49
Reputation: 0
Bydliště: PA

Řešení krytu pro displaye do kuchyně

Příspěvek od atx » 29 led 2023, 13:05

Prosím o rady, nápady s řešením obalu (krytu) kuchyňských minutníků ze tří 7mi segmenotých displayů TM1367.
Účel použití - jedná se o minutník, který bude spoňovat co od kuchyňského minutníku potřebuji.
Celkem jde o 3 samostatné minutníky vedle sebe. Každý se samostatným displayem, ovládaný 3mi tlačítky a buzzerem pro zvukový signál uplynutí nastaveného času.
(pro souběžné měření až 3 rúzných časů)

Potřebuji pomoc s tím jak řešit obal, kryt, tohoto zařízení, které má být do kuchyně a tedy dobře vypadat. Z toho co jde koupit a dát dohromady. (Nemůže to vypadat amatérsky nebo jako do dílny/laboratoře)
Přemýšlel jsem jak by toto zařízení mělo vypadat.
Také jsem procházel na internetu obrázky realizací zakrytování displayů na arduinu.

Má představa je, že minutník by měl mít tvar kvádru - rozměry (cca) - délka 40cm, výška 4-5cm, hloubka 4-5cm. Tři displaye vedle sebe.

Tady je nákres. Otázkou je řešení krytu bočních stran. Průhled na displaye bude tmavé plexisklo.
Obrázek



Doposud jsem přišel na tyto možnosti provedení:

Možnost řešení 1 - tmavé plexisklo ze všech stran.
Vycházím z této fotky: Obrázek
Zařízení se třemi displayi by vypadalo takto:
Obrázek
První otázka: Prosím napište mi kde se dají objednat průhledné tmavé plexiskla, a zdali je i nařežou na požadované rozměry. ?

Toto řešení je jasné - 4 pásky tmavého plexiskla. Ovšem jak řešit boční kryty? S tím si nevím rady. Na té fotce ze které vycházím, si to autor nechal vyrobit na 3D tiskárně, ovšem výsledek není moc hezký.


Možnost řešení 2 - hliníková kolejnice (profil) + tmavé plexisklo zepředu
Zjistil jsem, že existují hliníkové profily pro posuvné dveře nábytkových skříní.
Viz https://www.ardea-cz.cz/306-kovani-pro-vestavene-skrine
Viz https://www.ardea-cz.cz/jednokolejnice- ... -mm-hlinik
Obrázek
Zde na fotce mám odřezek jednoho tohoto profilu, který má dvě "kolejnice". Existuje i jednokolejnicové provedení (viz druhý odkaz).
Je to tedy vhodné pro kryt, zepředu pro průzor na displeye by bylo tmavé plexisklo.
Ovšem zase je problém jak zakrytovat boky. S tím se nevím rady. Věděl by někdo poradit?


Možnost řešení 3 - krycí hliníková lišta + tmavé plexisklo zepředu
Rovněž ze sortimentu hliníkových profilů pro nábytkové skříně pochází krycí hliníkové lišty, jako tato co mám odřezek:
Obrázek
Viz https://nobio.cz/200-spodni-kolejnice
Opět je vhodná na horní a spodní stranu krytu. Zepředu by bylo tmavé plexisklo pro průhled displayů.
Ve výsledku by to vypadalo podobně jako tady:
Obrázek

Nákres:
Obrázek
Opět nevím jak řešit boky. ?


Možnost řešení 4 - dřevěný rám + tmavé plexisklo zepředu
Obrázek
Jako na obrázku police z internetu - dřevotřískový rám s dekorem (pochopitelně v jiných délkách) s tmavým plexisklem zepředu jako kryt samotných displayů.
Obrázek
Tedy zhruba takto.
Nevýhodou je, že rám by byl masivní. Deska má sílu cca 20mm.



Prosím o rady, nápady, nebo řešení, která již existují. Právě proto se tady ptám.
Někdo z vás se s tím už setkal nebo dělal podobný kryt. A třeba zná řešení na které jsem nepřišel.

Děkuji moc
Přílohy
IMG22v2.jpg
IMG22v3.jpg
c3a96478bb8fd188435884aecedd582f.jpg
UTL17_preview.jpg
allu.jpg
IMG_20230122_182750.jpg
IMG22v1.jpg
fk2bvjfk5r36wcl-large_orig-1797466758.jpg

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Řešení krytu pro displaye do kuchyně

Příspěvek od gilhad » 29 led 2023, 13:26

Já bych ty boky řešil jednoduše tak, že bych si udělal ze dřeva špalíčky příslušných rozměrů, aby šly zasunout, do jednoho boku špalíčku vložil nějaké kalené perko, co by o fous přesahovalo, takže by se postaralo o přítlak (nebo naohýbaný pružinový drát, nebo tak něco, nebo třeba pružinku s kuličkou).

Ty špalíčky by byly uvnitř, takže by nebyly vidět, ale z boku by na ně byl přilepený ozdobný kryt - například to tmavé plexisklo, uříznuté tak, aby do toho nezapadlo, obroušené tak, aby to lícovalo a případně na dolní straně delší, jako nožičky.

Někde jsem viděl domácí výrobu zatmaveného plexiskla z průhledného, že to prostě dotyčný zevnitř (před složením) přestříkal tmavou barvou. Mělo to docela zajímavý vzhled, jak bylo okolo to průhledné, ale dovnitř vidět nebylo.

A dá se tam před tím stříkáním dát maska na ty číslovky (a pak nějak vyřešit zarážky zevnitř, aby to sedlo přesně), takže by tam byly vidět jen ty číslice, ale už ne ta deska se segmenty a zvenku by nebyla žádná díra, kam by něco mohlo zatékat. A možná by se i našly indukční bezdotykové spínače, které by fungovaly i přez to plexisklo, takže by se to azse obešlo bez děr.

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Řešení krytu pro displaye do kuchyně

Příspěvek od ondraN » 29 led 2023, 20:51

Já bych to řešil jako blok v hliníkovém profilu a nechal bych si na to udělat pouzdro z plexiskla a nerezu nebo pěkného dřeva (s běžným vybavením se to dá udělat, ale nebude to vypadat nic moc). Spínače bych řešil jako kapacitní. Přes plexi mi fungovaly docela spolehlivě. Nebo jako velkoplošné mechanické shora.

Uživatelský avatar
atx
Příspěvky: 4
Registrován: 27 led 2023, 12:49
Reputation: 0
Bydliště: PA

Re: Řešení krytu pro displaye do kuchyně

Příspěvek od atx » 29 led 2023, 23:09

ondraN píše:
29 led 2023, 20:51
Já bych to řešil jako blok v hliníkovém profilu a nechal bych si na to udělat pouzdro z plexiskla a nerezu nebo pěkného dřeva
Prosím vás mohl by jste to rozvést - kde by jste si nechal udělat to pouzdro z plexiskla a nerezu?

Já jsem tady na fórum přišel tu otázku dát, abych se dozvěděl, kde se to dá v ČR objednat.
(předpokládám že mnoho lidí předemnou řešilo to co já, kdy nestačí arduino enclosure box)

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Řešení krytu pro displaye do kuchyně

Příspěvek od ondraN » 30 led 2023, 07:23

No, tak to je jen o tom, kolik za to jsem ochoten dát a jak dlouho čekat. Když jsem hodil do gůglu zakázkovou výrobu z plexiskla, tak jsem dostal hodně dlouhý seznam. Taky se dá zkombinovat část plexisklová a část kovová a každou objednat jinde. Chce to určitě ale slušnou výkresovou dokumentaci. A při její tvorbě si alespoň člověk ujasní co chce a jak jednotlivé ovládací prvky řešit.

Tomas10
Příspěvky: 6
Registrován: 03 led 2023, 09:45
Reputation: 0

Re: Řešení krytu pro displaye do kuchyně

Příspěvek od Tomas10 » 02 úno 2023, 20:00

Možnosť 3 by som dal
a je nutné aj to plexisklo?

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Řešení krytu pro displaye do kuchyně

Příspěvek od kiRRow » 02 úno 2023, 20:25

To bude do domácí kuchyně, nebo profesionální kuchyně...? ona kuchyně je docela agresivní prostředí co se týče elektroniky. Z detektoru pohybu umístěném v rohu místnosti ve výšce 230cm jsem každý rok seškrabával 2mm vrstvu kuchyňského oleje. Dbal bych tedy i na nějaké IP krytí ...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů