Status LED rychle bliká

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Status LED rychle bliká

Příspěvek od ondraN » 21 pro 2022, 07:41

jankop píše:
20 pro 2022, 22:46
Nejspíš máš pravdu, nikdy jsem ten modul neviděl. Síť řeším pomocí ESP8266. Ale sám jsem zažil zničení komponenty po půl roce provozování na nesprávné napětí :D
Z toho tvého obrázku si žádný úsudek neudělám. Když je tam stab. z 5V, tak proč se tam přivádí i 3V3?
V datasheetu píší, že je 3,3V komunikace s 5V tolerant. Takže asi úmrtí z neznámých příčin.
Ale pokud umře i nástupce, asi bych zpozorněl :mrgreen:

DanT
Příspěvky: 11
Registrován: 07 lis 2020, 11:25
Reputation: 0

Re: Status LED rychle bliká

Příspěvek od DanT » 21 pro 2022, 20:21

DanT píše:
20 pro 2022, 23:37
Já to chápu tak, že 5V je vedený přes stabilizátor na 3.3V, zatímco 3.3V vstup je přímo. Ale možná se pletu ...
D.
Tak jsem proměřil, že pokud přivedu na kontakt 5V napětí 5V, na kontaktu 3V3 naměřím napětí 3V3.
Čili z tohoto pohledu by mělo být napájení 5 volty OK.

DanT
Příspěvky: 11
Registrován: 07 lis 2020, 11:25
Reputation: 0

Re: Status LED rychle bliká

Příspěvek od DanT » 21 pro 2022, 20:26

jankop píše:
20 pro 2022, 22:46
Nejspíš máš pravdu, nikdy jsem ten modul neviděl. Síť řeším pomocí ESP8266. Ale sám jsem zažil zničení komponenty po půl roce provozování na nesprávné napětí :D
Z toho tvého obrázku si žádný úsudek neudělám. Když je tam stab. z 5V, tak proč se tam přivádí i 3V3?
ESP8266 mám taky, ale z neznámých příčin se mi občas odpojí a přestane posílat data. Jedno je na přímé viditelnosti WiFi APčka, druhé je trochu víc daleko, takže signál horší. Ale dělají to obě. Pak pomůže jen restart.A protože to trvá vždy několik (i desítek) dní, problém jsem zatím neobjevil. Arduina na kabelu tímhle netrpí. Takže já jsem spíš drátař :-)

To už je ale na jiné téma.

Ještě jednou díky za rady.
D.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů