Zaseknutí Una uprostřed výpisu na LCD

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Zaseknutí Una uprostřed výpisu na LCD

Příspěvek od KamilV » 02 lis 2022, 17:48

LukasO píše:
02 lis 2022, 16:09
To necham na v 2.0...
Jestli někdy dojde na v2.0, tak vyseknu poklonu jak hrom :lol:
Já si vždycky dělal poznámky pro v2.0, ale jak uběhl měsíc, naučil jsem se s v1.0 žít :)

peterple
Příspěvky: 156
Registrován: 22 zář 2021, 20:20
Reputation: 0

Re: Zaseknutí Una uprostřed výpisu na LCD

Příspěvek od peterple » 02 lis 2022, 19:28

Takže ak cvakajú relátka naprázdno tak problém nieje? Potom je problém buď s I2C zbernicou ktorá sa chová ako anténa a následne privedie do MCU nejaký impulz ktorý ho rozblázni. Alebo máš problém s filtráciou napätia pre Arduino. Síce píšeš že už to máš napájané z iného zdroja ale predpokladám že tie zdroje sú napájané jeden z druhého. Pre veľmi krátke rušivé špice ktoré vyskočia na napájacom vedení nie je až taký veľký problém preletieť bez povšimnutia až k MCU. Filtrácia napájacieho napätia na arduino doske je nedostatočná pre zarušené prostredie.
Kedže si nakoniec napísal že čas nie je problém tak tu si prečítaj ako sa taká dobrá filrácia robí
http://kubac.jecool.net/petr-kubac.blog ... dil-2.html
Za prečítanie stoja aj ďalšie články toho to pána doktora. Dozvieš sa tam napríklad prečo nie I2C zbernica a pod.

LukasO
Příspěvky: 10
Registrován: 31 říj 2022, 10:18
Reputation: 0

Re: Zaseknutí Una uprostřed výpisu na LCD

Příspěvek od LukasO » 03 lis 2022, 09:01

KamilV píše:
02 lis 2022, 17:48

Jestli někdy dojde na v2.0, tak vyseknu poklonu jak hrom :lol:
Já si vždycky dělal poznámky pro v2.0, ale jak uběhl měsíc, naučil jsem se s v1.0 žít :)
v 2.0 bude, protože už ji po mě chce udělat známej :-) A u něj to bude muset být propracovanejší :-)
peterple píše:
02 lis 2022, 19:28
Takže ak cvakajú relátka naprázdno tak problém nieje? Potom je problém buď s I2C zbernicou ktorá sa chová ako anténa a následne privedie do MCU nejaký impulz ktorý ho rozblázni.
Myslím, že tak to bude. Shodou okolností je to relátko na shieldu přesně v místech(nad místem), kde mám napojenou i2c do arduina. Zdroje jsou dva, výkonovej 230V/12V-150W napájející větráčky a peltiera a 230V/12V-10W krmící arduino (čidla, lcd, shield).
peterple píše:
02 lis 2022, 19:28
Kedže si nakoniec napísal že čas nie je problém tak tu si prečítaj ako sa taká dobrá filrácia robí
čas právě problém je, ale toto si určitě moc rád přečtu, moc díky za odkaz.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů