328P a GSM modul ovládání přes web?

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: 328P a GSM modul ovládání přes web?

Příspěvek od martinius96 » 30 srp 2022, 00:46

epzlin píše:
29 srp 2022, 05:45
Ale já potřebuju stav ON/OFF příjímat! ne odesílat.
Tak urob request a načítaj si to z response servera, ak je to tam uložené.
Žiaľ bez tvojho programu viac neporadím. Pozri si príklady pre Read Field na ThingSpeaku, ak to chceš čítať odtiaľ.
Ak si nato chceš urobiť vlastnú server-side aplikáciu tak si tam dokážeš už sám prispôsobiť čo si to Arduino prečíta a v akom formáte... RAW typu ON, alebo OFF, prípadne JSON: { "output":ON} a iné...

Proste server ti to "sám" bez tvojej požiadavky na neho nepošle, lebo ide ide o klient --> server architektúru.
A bez verejnej IP adresy na tvojom SIM module si informáciu o stave tiež nepošleš z počítača.

Uživatelský avatar
Diego
Příspěvky: 166
Registrován: 23 črc 2017, 09:43
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 328P a GSM modul ovládání přes web?

Příspěvek od Diego » 30 srp 2022, 04:34

epzlin píše:
29 srp 2022, 05:45
Ale já potřebuju stav ON/OFF příjímat! ne odesílat.
Však to tam odešleš a pak si to načteš když budeš potebovat
https://arze.cz - ARduino Zapojení Elektronika

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: 328P a GSM modul ovládání přes web?

Příspěvek od pavel1tu » 01 zář 2022, 20:22

Také jsem řešil
Skončil jsem u SMS ovládání, veřejná IP je drahá a hlavně se mi GSM modul na datech často sekal.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

epzlin
Příspěvky: 37
Registrován: 17 črc 2019, 19:22
Reputation: 0

Re: 328P a GSM modul ovládání přes web?

Příspěvek od epzlin » 04 zář 2022, 10:27

Takže dá se to teda nějak realizovat bez nutnosti veřejné IP?

Se zaseknutím modulu nemám problém, respektive mám to ošetřené. Používám to jako dlouhodobý vzdálený monitoring který jede 24/7. Někdy se stávalo, že modul opravdu zamrznul třeba po měsíci, respektive neodeslal data, byl nějaký problém s GPRS. To mám ošetřené, že pokud neodešle korektně data ani na 3. pokus, celý ho automaticky restartuju. Takhle mi to běhá už asi půl roku bez toho, aniž bych musel modul chodit ručně resetovat.

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: 328P a GSM modul ovládání přes web?

Příspěvek od martinius96 » 04 zář 2022, 15:21

Ano, bez verejnej IP to bude fungovať, ak budeš tvoje Arduino s GSM prevádzkovať ako klienta.
Pripojíš sa k ThingSpeaku (to je server s verejnou IP, ktorú dokážeš dosiahnuť), kde pošleš čo potrebuješ a odkiaľ načítaš to, čo potrebuješ.
Potrebuješ odosielať dáta o teplote a načítavať odtiaľ stavy ZAP/VYP?
Ako sa tam ten stav ZAP/VYP odošle? Kam sa ukladá, do fieldu? Tak načítaj field v druhom requeste (prvým requestom data odošli) a prijaté dáta si vyparsuj a použi.

Odosiela ten ZAP/VYP stav Arduino a chceš ho spätne načítavať, aj keď o tom stave to Arduino "vie", keďže ho posielalo? Možno by si tie stavy ani nepotreboval načítavať, ak si logiku vieš urobiť na strane Arduina a pracuješ s tým, čo si nameral.

Pablo74
Příspěvky: 43
Registrován: 03 lis 2019, 17:00
Reputation: 0

Re: 328P a GSM modul ovládání přes web?

Příspěvek od Pablo74 » 07 zář 2022, 15:57

Dá se napsat naprosto jednoduchoučká web stránka (aplikace) a hostovat naprosto zdarma např. na replit.com

Na stránce dvě tlačítka ON/OFF; při stisku se zavolá javascriptová funkce a ta pošle data (stav ON/OFF) např. na dweet.io - tam se dá zdarma a bez registrace velice snadno poslat/číst data. Zvolí se např. 36 hexa znaků dlouhý ID (pro tu službu dweet.io).

No a z Arduina se pak obyčejným http dotazem získá informace, vrací to tuším objekt JSON a jednoduše se z toho získá stav ON/OFF a s tím už se dá v programu v Arduinu dále pracovat.

Popsal jsem to srozumitelně?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů