eInk poznámkový blok na lednici

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Caster
Příspěvky: 380
Registrován: 11 zář 2019, 09:02
Reputation: 0

eInk poznámkový blok na lednici

Příspěvek od Caster » 20 úno 2022, 23:33

Pracuji na eInk displeji na ledničku, který bude zobrazovat počet dnů do data spotřeby koupených potravin. Původně jsem myslel, že budu displej ovládat pomocí MCU ATtinyxxx (úplně jsem nevyloučil, čekám na logický analyzátor z Činy pro změření signálů na displeji), ale ovládání pomocí Seeeduino XIAO je pomocí knihovny jednoduché. Pomocí RTC se 1x za den probudí ze spánku a aktualizuje počet dnů expirace potravin.

Zadání potravin zatím natvrdo pomocí Arduino IDE, později přes Bluetooth a aplikaci Android do které se názvy potravin a datum expirace nadiktují a přenesou na displej. Napájení asi pomocí jedné AAA baterie a měniče na 3,3V. Snědené potraviny půjde vymazat pomocí tří tlačítek na displeji (výběr řádku pohyb kurzoru nahoru, dolu a výmaz). Na displej budu muset udělat krabičku spolu s DPS. Do displeje zkusím také nahrát český font. Displej je poměrně malý, ale není problém ho časem vyměnit za větší. Vejde se tam pak více potravin.

Obrázek

Kony
Příspěvky: 382
Registrován: 09 dub 2020, 11:43
Reputation: 0

Re: eInk poznámkový blok na lednici

Příspěvek od Kony » 21 úno 2022, 19:14

tyjo nejak si nedokážu představit tohle zavést u nás doma.... měsíční nákup jidla cca za 12-14tis. By mě manželka asi sejmula, kdybych ji řekl, že při každém nakupu musí cvakat hodnoty.

A co když koupíš jeden citron v pondělí a další ve středu ??? to jak rozdělíš ?
Asi bych možná pochopil čtení čárového kódu (aby si věděl co máš v lednici), ale i tak nezaznamenáš automaticky dobu trvanlivosti...

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: eInk poznámkový blok na lednici

Příspěvek od KamilV » 21 úno 2022, 19:41

Kony píše:
21 úno 2022, 19:14
při každém nakupu musí cvakat hodnoty.
Píše o ovládání hlasem, což asi není tak hrozné, člověk nedá potravinu do ledničky za méně jak 2 vteřiny (smysluplně) a za tu dobu určitě stihneš říct "Hermelín 5.3."
Kony píše:
21 úno 2022, 19:14
A co když koupíš jeden citron v pondělí a další ve středu ??? to jak rozdělíš ?
V čem je problém mít v ledničce "Citron 1.3." a "Citron 20.3."? Tak jako tak se 2.3. dozvím, že jeden z citronů už to má za sebou. Vím, že mám ledničku otevřít a udělat něco z citrónu. Rozpoznání, který citron v ledničce je ten starý, už bych beze všeho nechal na lidském faktoru.

Uživatelský avatar
Caster
Příspěvky: 380
Registrován: 11 zář 2019, 09:02
Reputation: 0

Re: eInk poznámkový blok na lednici

Příspěvek od Caster » 21 úno 2022, 20:08

Jde mi hlavně jen o rychle se kazící potraviny, citron je v pohodě ;) .

Na Android aplikaci už pracuji.

Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů