Meteostanice s díly od WH1080

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Meteostanice s díly od WH1080

Příspěvek od pavel1tu » 29 dub 2021, 18:51

Kamarádovi odešla meteostanice WH1080, měl vytuněné mechanicky vše co se hýbe, tak vznikl nápad udělat PCB přímo do radiačního štítu. Návrat po skoro 20 letech k bastlení byl celkem těžký, tak mne vývoj stál nemalé prostředky. Ale zábava to je super. Před touto vznikly asi 3 jednodušší verze, z chyb jsem se snažil poučit. Některé po drobných úpravách fungují už 3 rokem.

Bohužel to teď trochu usnulo, on je nemocen, já po delší nemoci doháním různé jiné resty.

Tak to dávám v plén, pokud někdo pomůže s kodem/upraví si vlastní (doufám že dá k dispozici), a by měl zájem o takovouto malou meteostanici, mám 4ks PCB (za pomoc s kodem, zdarma). Jsem ochoten naletovat co si řekne (za cenu součástek, tedy co mám) pokud se bojí SMD.

Já si koupil toto https://www.hadex.cz/t110-vnejsi-mechan ... -a-wh1090/
a doufám, že to s tím jednou rozchodím/e.

Program je výtvor dvou programátorů amatérů, PCB z 90% můj a možná tam ještě něco vyplave.
Na GOOGLE disku budu udržovat jak nové kody, tak i verze PCB, pokud něco vznikne.
Součástí zatím není základna, ani WEB pro zobrazování dat. Já používám na zobrazování GRAFANA, kamarád zatím METEOTEMPLATE.

Zdroje KICAD doplním, jen tam upravím ještě trochu popis.

drive.google
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 13 hostů