Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
vojta_1
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2020, 23:20
Reputation: 0

Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Příspěvek od vojta_1 » 23 bře 2021, 21:24

Zdravím, mám tu zajímavý projekt sice trochu starý, ale zajímavý založen na atmega8 a LCD 16x2, chybí mu HEX soubor, jedná se o kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky), zbylé soubory jsou zipu, zip se dá stáhnout ze stránek:
http://mcu.cz/news.php?extend.662.2

Myslím že autor neměl špatný nápad, zatím jsem nic takového na netu nenašel ……

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Příspěvek od pavel1tu » 24 bře 2021, 16:57

Takže potřebuješ pomoci s něčím ? Když je to v sekci "Pomoc s projekty" ...

Jinak o hodinách do kuchyně uvažuji, do krabice po starém kuchyňském rádiu s minutkou
- ale asi se segmenty LED (jsou lépe vidět)
- jen HH:MM
- funkce jen minutky, opět HH:MM

vše ostatní mi přijde zbytečné - co se kuchyňských hodin týče.

PS: možná internetový rádio, když už tam je ten reprák
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

vojta_1
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2020, 23:20
Reputation: 0

Re: Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Příspěvek od vojta_1 » 24 bře 2021, 18:34

Zdravím, co se tyče tohoto projektu dál jsem to tu proto protože o tom už dlouho vím a líbil se mi ten kalendář, co se tyče kuchyňského rádia ta jsem si postavil asi čtyři a to na raspberry pi a to PiCorePlayer - 7 palcovým display , display plus krabička mě tenkrát vyšla na 2500 korun. Co se tyče těch radii tak všechny jsou na stránkách raspi.cz, a tady je mala ukázka https://www.youtube.com/watch?v=ArpsGlSCmZs

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Příspěvek od jankop » 24 bře 2021, 21:11

Kolik z těch radií a hodin jsi opravdu naprogramoval ty a kolik z toho bylo někde okopírováno? Kolem sebe vidím hlavně napodobování cizích projektů, bez toho, že by konstruktéři vůbec věděli, co činí. Invence naprosto žádná. Tak se rád kouknu na něco originálního.

vojta_1
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2020, 23:20
Reputation: 0

Re: Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Příspěvek od vojta_1 » 24 bře 2021, 22:13

Sory, ale asi jsi nepochopil o čem jsem psal a myslím že o raspbery pi víš asi kulový, proto že jestli si myslíš že stačí jen zkopírovat kod tak jsi na omylu, a co se tyče kopírovaní …….,ty rádia jsou veřejné, aby si to každý zkusil a pokud chceš něco originálního kup si to obchodě.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Příspěvek od pavel1tu » 24 bře 2021, 22:44

jankop píše:
24 bře 2021, 21:11
Kolik z těch radií a hodin jsi opravdu naprogramoval ty a kolik z toho bylo někde okopírováno? Kolem sebe vidím hlavně napodobování cizích projektů, bez toho, že by konstruktéři vůbec věděli, co činí. Invence naprosto žádná. Tak se rád kouknu na něco originálního.
JJ, dnes ti mladí nejsou tvůrčí, přitom co bych za to já dal před 35 lety - 3D tiskárna, jednočipy, jednodeskové PC, PCB za hubičku, SMD součástky, na internetu vše ke stažení ...

Pro mne byl výdobytek 7805, nebo když se za pár let dala sehnat Z80.
Když jsem chtěl nějaký "datasheet", čekal jsem až se stáhne po Fidonetu klidně týden.
Krabičky se dělaly z plechu, stříkaly fixirkou ... no raději končím.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

vojta_1
Příspěvky: 37
Registrován: 14 úno 2020, 23:20
Reputation: 0

Re: Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Příspěvek od vojta_1 » 24 bře 2021, 23:25

Máš pravdu, on ještě čural do plenek možná ani to ne, když já kupoval ledku za 70 korun a součastky na burze atd.....

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Příspěvek od Axamith » 25 bře 2021, 06:21

Jo jo pánové, jak já byl šťastný, když jsem sehnal C520D a postavil si "multimetr" , nebo A277D a mohl si udělat indikátor úrovní ke kazeťáku . . .

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Příspěvek od ondraN » 25 bře 2021, 07:54

Jo, a pokud chtěl člověk nějaký měřící přístroj, tak si ho musel postavit. Dodneška si vzpomínám na ten úžasný pocit, kdy jsem z obchodu v Žitné odcházel s multimetrem PU120 (sehnat ho byla tehdy klika asi jako vyhrát ve sportce) odlehčený o skoro celou vejplatu :mrgreen: Ale sloužil pak celých dvacet let. Prostě časy se mění a s tím asi nic neuděláme. Zájem mladých o elektroniku a techniku obecně je malý. Pokud se vyskytne problém, přestane je to bavit a jdou se věnovat něčemu jinému. Možná je to i tím, že i sebelepší zažízení na bázi arduina, postavené v potu tváře půlročním bolehlavem při psaní kódu, vypadá vedle toho nejlbějšího mobilu jako tříkoka vedle Porsche. Nikoho tím tím moc neohromí a vlastní uspokojení ze zdárně dokonaného díla kolikrát nestačí k pokračování tohoto hobby. Je to smutné, ale bohužel realita. Vidím to i na svých dětech a ikdyž jsem se celkem snažil, nepovedlo se mi je pro to nadchnout.

analytik
Příspěvky: 148
Registrován: 26 čer 2020, 12:48
Reputation: 0
Bydliště: Děčín

Re: Kuchyňské hodiny plus kalendář (svátky),

Příspěvek od analytik » 25 bře 2021, 09:00

Já si nejvíce cením náhody, že se můj život strefil do období počátku toho rychlého vývoje techniky. Od telefonu s kroucenou šnůrou přes "kalkulačky" až k chytrým mobilům. Nebo od germaniového tranzistoru k mikročipům. Osobně jsem začínal na sálovém EC1021. Teprve pak se na černém trhu objevily Sinclairy a až pak PC 286. Současná generace ten rychlý vývoj nepobere a zajímá ji jen jeho využití. O jejich principu, ani proč to funguje, nejeví zájem. Jejich škoda.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů