Arduino, menu, submenu

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
byfo
Příspěvky: 25
Registrován: 13 srp 2020, 11:25
Reputation: 0

Arduino, menu, submenu

Příspěvek od byfo » 08 led 2021, 16:37

Ahojte všetci. Chcel by som vás o niečo požiadať. Mám keypad. 4x4. Na boku su A,B, C,D..

Princíp:

Keď sa zapne arduino, vypíše mi hodnoty na obrazovke. Stlačím tlačidlo A, dostanem sa do submenu A.1. V tomto menu ostanem dovtedy, dokedy nenapíšem hodnotu napríklad 30 a nestlačím hviezdičku. Tým sa posuniem ďalej, o submenu a zároveň s uloženou hodnotou do EEROM idem ďalej, na A.2, následne zadám hodnotu, potvrdím. Ide mi len o princíp, netreba vypisovať EEROM a podobne.

Len: Klik A, dostanem sa do A1, arduino čaká, zadám hodnotu, potvrdím hviezdičkou. Idem dalej na A2, až An.

Vedel by mi prosím niekto poradiť? Skúsil som while pressed A, ale následne neviem ako prepnúť submenu.

void loop

while pressed A
pisat hodnotu
potvrdit hodnotu - následne

preskočiť na A1 až An, kde An bude break..




Ďakujem všetkým.

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino, menu, submenu

Příspěvek od Axamith » 08 led 2021, 18:05

Toto jsem řešil u jednoho rozsáhlého projektu. Nejdříve jsem chtěl něco stáhnout a upravit, nakonec jsem si to napsal sám. Jako základ jsem ovládání klávesnice řešil tady viewtopic.php?f=37&t=2063
To menu musím vypárat z hotového projektu, chvíli to bude trvat. Pokud někdo nebude rychlejší.

byfo
Příspěvky: 25
Registrován: 13 srp 2020, 11:25
Reputation: 0

Re: Arduino, menu, submenu

Příspěvek od byfo » 08 led 2021, 18:41

ahoj, dakujem, zadavanie klavesnice mam uz vyriesene, riadok cislic mi ulozi na miesto v ROM. A Len teraz ide o to ukladanie.. kazde pismeno A, B, C... bude ukladat cisla na ine pozicie.. postupne.. ked potvrdim.. a toto skusam.. ale ako.. rozmyslam, rozmyslam.. a neviem..

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino, menu, submenu

Příspěvek od Axamith » 08 led 2021, 18:48

Vyzobu z projektu základní kostru menu, alespoň pro inspiraci.

byfo
Příspěvky: 25
Registrován: 13 srp 2020, 11:25
Reputation: 0

Re: Arduino, menu, submenu

Příspěvek od byfo » 08 led 2021, 19:33

vdaka!

byfo
Příspěvky: 25
Registrován: 13 srp 2020, 11:25
Reputation: 0

Re: Arduino, menu, submenu

Příspěvek od byfo » 08 led 2021, 20:38

ahoj, uz to mam, dakujem, cez while (true) a cez break.. switch a case sa to spravilo, je to jednoduche :)


vela zdaru

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino, menu, submenu

Příspěvek od Axamith » 08 led 2021, 21:10

Nejlepší zkušenost = přijít na to sám :-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů