Reakce na došlou SMS

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
stanos
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2020, 15:51
Reputation: 0

Reakce na došlou SMS

Příspěvek od stanos » 30 pro 2020, 16:10

Dobrý den,

mám sestavený teplotní modul řízený Arduinem Uno. Pokud teplota pojlesne pod stanovenou mez, odešle se SMS na zvolené číslo. Interval měření i teplotní mez jsou nastavitelné parametricky a funguje to spolehlivě. Teď jsem ale dostal požadavek upravit program tak, aby reagoval na došlou SMS. Pokud tato zpráva v sobě obsahuje klíčové slovo, změří se aktuální teplota a její hodnota se odešle na telefonní číslo ze kterého byla řídící SMS odeslána. Tady mám problém se zpracováním došlé SMS, program sice správně rozpozná telefonní číslo, ale zbytek zprávy už nevidí. Nevíte, prosím, kde by mohl být problém ? Program je v příloze. Pro komunikaci s GSM sítí používám modul SIM 800L

Děkuji za rady Standa
Přílohy
00_teplota_cti_SMS.ino
(7.8 KiB) Staženo 111 x

Axamith
Příspěvky: 533
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na došlou SMS

Příspěvek od Axamith » 30 pro 2020, 16:27

Nebylo by jednodušší, aby arduino odeslalo SMS a teplotou pouze na prozvonění?

stanos
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2020, 15:51
Reputation: 0

Re: Reakce na došlou SMS

Příspěvek od stanos » 30 pro 2020, 18:02

V tomto případě asi ano, přiznám se, že mě tento postup nenapadl, ale kdybych chtěl reagovat na víc typů zpráv, šlo by to právě přes SMS.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: luger a 47 hostů