Balkon v paneláku

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
sachlj
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2020, 19:22
Reputation: 0

Re: Balkon v paneláku

Příspěvek od sachlj » 17 pro 2020, 13:10

jak jsem psal. Někde před hodně roky jsem na inzerát koupil prý 200W ATX zdroj který má jen vypínač a dva konektory na jacky. Výstup je 12V krmil jsem s tím asi 5m výkonného LED pásku na hydroponii a v pohodě. Jen tohle dávat na balkon se mi nechce.

jankop - nechám tam obě čidla jak MQ-135 tak i ccs811, to mám samostatně i v kombu s dalšími čidly.
Arduino NANO dostane ještě další úkoly. Přidám ještě motor shield pro NodeMCU v2 (to menší) a to mi bude řídit kapání hnojiv do vody podle toho jak to NANO změří a předá informace.
Naposledy upravil(a) sachlj dne 17 pro 2020, 13:15, celkem upraveno 2 x.
Neexistují hloupé otázky, existují jen hloupé odpovědi.
Chci aby "chytrá" elektronika dělala "chytré" a užitečné věci. Tím není aby nahrazovala něco co se dá hotové koupit za pár korun.

ArduXPP
Příspěvky: 361
Registrován: 14 pro 2017, 19:31
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Balkon v paneláku

Příspěvek od ArduXPP » 17 pro 2020, 13:14

Tím chci říci, že i kdyby měl zdroj 1000Watt, tak 12V může být rozděleno tak, že dohromady ten zdroj dá právě těch 1000W + 20%. A pro větve se pak rozdělí zátěž. Což si pak můžeš vybrat, jak to bude. Jestli využiješ 3.3V 2A nebo celkový výkon na 12V 83A, ale pořád musíš dodržet těch 1000Watt. Jen větve umožňují maximální zatížení , třeba 3.3V 5A, 5V 15A a 12V 83A dohromady to dá asi 1090Watt, ale ty můžeš využít jen těch 1000Watt

sachlj
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2020, 19:22
Reputation: 0

Re: Balkon v paneláku

Příspěvek od sachlj » 17 pro 2020, 16:55

Kalkulace BME280 upřesněna o natvrdo zadanou hodnotu tlaku oproti hladině moře podle meteo stanice na pražském Karlově

Kód: Vybrat vše

myBME280.setReferencePressure(102600);
Prohledal jsem doma zdroje a mám zdroj 5V/3A a 12V/3,6A. Tak použiji tyhle. Jsou mnohem víc odolnější proti vlhku než ten z ATX zdroje. Myslím si ale že mi bude stačit ten 12V.
Neexistují hloupé otázky, existují jen hloupé odpovědi.
Chci aby "chytrá" elektronika dělala "chytré" a užitečné věci. Tím není aby nahrazovala něco co se dá hotové koupit za pár korun.

sachlj
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2020, 19:22
Reputation: 0

Re: Balkon v paneláku

Příspěvek od sachlj » 17 pro 2020, 18:24

Zapracované načítání a odesílání dat ze senzoru DS18B20 (prozatím jednoho, mám jich asi 10 v různé délce, ještě něco budu měřit ale zatím nevím co). přidané čidlo Grove TDS se započítanou aktuální teplotou. To je důležité. nádrží je maltovník 160lt který dolévám hadicí z kuchyně a to studenou (ledovou vodou). Do té je pak třeba dodat správné množství hnojiva. Mám vermikompostér, originál z USA z doby kdy tedy o tom ještě nikdo neslyšel. Už pomalu odchází, holt ten plast nevydrží věčně a střídání ročních období u nás mu neprosvítá. No a z něj mi teče vermitea které doplňuji ještě o vylouhované granule slepičího a kravského a sloního trusu. To mám v petkách, respektive 5lt butylkách a z nich jsem to doteď ručně nalíval do nádrže. Od příští sezony to bude dávkovat peristaltické čerpadlo po každém doplnění vody do nádrže.
K tomu bych potřeboval POMOC.
Zatím jsem to ještě nepotřeboval. Pro NodeMCU potřebuji zároveň spouštět web server co mi umožní ovládat co spustit a co ne. To znamená nějaké tlačítko, přepínač kterým spustím čerpadlo a naopak vypnu. To proto, že to tam celé chci nechat i přes příští zimu a v tu dobu hydroponie neběží a tak není třeba čerpadla automaticky používat. Poradíte někdo?
TDS_picture.png
Arduino_NANO.ino
(7.29 KiB) Staženo 121 x
Neexistují hloupé otázky, existují jen hloupé odpovědi.
Chci aby "chytrá" elektronika dělala "chytré" a užitečné věci. Tím není aby nahrazovala něco co se dá hotové koupit za pár korun.

sachlj
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2020, 19:22
Reputation: 0

Re: Balkon v paneláku

Příspěvek od sachlj » 18 pro 2020, 17:35

Mám několik HC-SR04 a uvažuju, že je dám do nějaké uzaviratelné krabičky (asi od nějakého salátu), přidám pytlík silikagelu a nechám měřit vodu v maltovníku. V paneláku nejde dělat moc pokusy o přesném měření (výška hladiny x odpovídá množství vody y) a tak to budu jen tak odhadovat. Na nějakou složitou matematiku obsahu nerourodého komolého hranolu (co se navíc roztahuje s množstvím vody). Ale teď mě napadá že mám i měřák průtoku vody a že si udělám scriptík co při každém proteklém litru/púllitru změří výšku a uloží na SD kartu. a bude to přesné dost...
Neexistují hloupé otázky, existují jen hloupé odpovědi.
Chci aby "chytrá" elektronika dělala "chytré" a užitečné věci. Tím není aby nahrazovala něco co se dá hotové koupit za pár korun.

sachlj
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2020, 19:22
Reputation: 0

Re: Balkon v paneláku

Příspěvek od sachlj » 19 pro 2020, 10:34

Tak další posun v řešení. WEB server s ovládáním, řešení jsem našel tady. Děkuji. Taky jsem tam našel řešení pro vodotěsný měřič vzdálenosti.
Neexistují hloupé otázky, existují jen hloupé odpovědi.
Chci aby "chytrá" elektronika dělala "chytré" a užitečné věci. Tím není aby nahrazovala něco co se dá hotové koupit za pár korun.

sachlj
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2020, 19:22
Reputation: 0

Re: Balkon v paneláku

Příspěvek od sachlj » 19 pro 2020, 12:24

Další posun podle tohoto odkazu.
Neexistují hloupé otázky, existují jen hloupé odpovědi.
Chci aby "chytrá" elektronika dělala "chytré" a užitečné věci. Tím není aby nahrazovala něco co se dá hotové koupit za pár korun.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů