PoolMaster 5.0

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
ickx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2020, 04:27
Reputation: 0

PoolMaster 5.0

Příspěvek od ickx » 26 říj 2020, 04:43

Zdravím
líbí se mi moc projekt PoolMaster https://github.com/Loic74650/PoolMaster což je hlídání a dávkování ph a chloru u domácího bazénu.
Jelikož jsem s Arduinem ještě nebastlil potřeboval bych poradit a nasměrovat. Autor projektu použil Controllino, ale uvedl že se dá použít i Arduino Mega 2560 + Ethernet shield + relay shield + RTC module. Pro tuto variantu ale není nakreslené propojení jednotlivých karet a nejspíš asi nebudou sedět piny vstupů a výstupů jako na Controllinu, budou se tedy muset upravit i ve zdrojových kodech?
Dále bych potřeboval vysvětlit jak se nahrají ty zdrojové kódy a knihovny co jsou v projektu na githubu do Arduina Mega 2560.

Díky za rady a trpělivost se mnou :-)

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od Axamith » 26 říj 2020, 08:04

Nechci být hnidopich, ale co tě vede s nulovou znalostí Arduina a jeho programování pouštět se do tak náročného projektu?

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od pavel1tu » 26 říj 2020, 10:06

Máš 3 možnosti:
- koupit UNO a pár součástek, klidně i věci co pak použiješ (ty levnější) a budeš se postupně učit, až pokročíš rozhodněš se zda to dáš a koupíš tu MAGA a dražší komponenty
- koupíš MEGA + nějaký základ a budeš se postupně učit a pokud to MEGA neupečeš, můžeš ho pak použít do toho projektu
- dáš do sekce "placená práce" požadavek a uvidíš

Osobně, pokud jsi trochu z oboru elektro, nebo tě baví programování a máš k tomu alespoň trochu vztah- bych se toho nebál a prozkoumal to.

PS: dávkovač chloru a PH+/- zase není tak drahý ;)
PS2: pomáhal jsem s větším projektem (hlavně jako revizák a elekrikář, návh a výroba PCB) - kompletním řízením mořského akvária o objemu 1500L - pracovalo na tom 5 lidí, vycházelo se z funkčního projektu na normální akvárium (těžce vymakaného) a ladilo se to 2 roky
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

ickx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2020, 04:27
Reputation: 0

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od ickx » 26 říj 2020, 18:45

S elektrikou a automatizací se setkávám dnes a denně. Montáž různých čidel, hladinoměrů, průtokoměrů, tlakoměrů, ventilů, pohonů a motorů, které jsou řízené logickými automaty mám jako svojí obživu

Podobný automatický dávkovač chloru a ph i s měřením vyjde kolem 30 tisíc a to ten nejlevnější. Takže mě řešení s Arduinem příjde jako super varianta za úplně jiné peníze.

Nechci si kupovat nějaké uno a podobné základní karty a moduly a zkoušet si jednoduché obvůdky, nechci vymýšlet to co je již vymyšlené a vyzkoušené.
Chci si koupit karty propojit je a nahrát do nich program z githubu a protože jsem s arduinem nepracoval, tak jsem potřebaval trochu vysvětlit jak to tam nahrát. Žadný zdatný programátor nejsem, ale na to abych přehrál hotový program do arduina ani být nemusím.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od pavel1tu » 26 říj 2020, 19:21

OK, tak žádný problém, já ty ceny dílů totiž sečetl, držím palce.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

ickx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2020, 04:27
Reputation: 0

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od ickx » 26 říj 2020, 19:50

Nějak ti nerozumím, já ty ceny samozřejmě také sečetl a i s dotykovým displayem,sondami a peristaltickými čerpadly se k 30-ti tisícům ani nepřiblížím

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od ondraN » 27 říj 2020, 09:32

Na všech těhle zařízeních je vývoj řídícího SW vždy největš cenová položka. Pokud si myslíš, že bez důkladné znalosti programování dokážeš přizpůsobit nějaký projekt na jiný HW tak, aby to fungovalo správně a hlavně spolehlivě, je to naivní. Pokud se tím nechceš zabývat a důležitý je pro tebe konečný produkt, je nejlepší ten projekt zkopírovat i s HW. Ale i tak to není záruka, že to bude fungovat správně. V některých projektech jsou docela kopance a nebo nedomyšlenosti, které bez podrobné znalosti neodhalíš.

ickx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2020, 04:27
Reputation: 0

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od ickx » 27 říj 2020, 09:48

Já přeci nechci přizpůsobit sw na jiný Hw. Sw tohoto projektu je psán pro Controllino maxi a pro Ardurino mega 2560.

Cituji ze stránek projektu:

tento kód byl vyvinut pro dvě hlavní hardwarové konfigurace (viz seznam níže v části o hardwaru):
Controllino-Maxi nebo
Arduino Mega 2560 + ethernetový štít + reléový štít + modul RTC
- vyberte typ cílové desky v kódu Arduino IDE (buď „Arduino Mega 2560“ nebo „Controllino Maxi“), který by měl být kompilován pro oba typy
Kompatibilita
Aby tento náčrt fungoval na vašem nastavení, musíte v kódu (v souboru „Config.h“) změnit následující:
- případně definice pinout v závislosti na vašem zapojení

To je to na co ptám. Ani jeden jste se na projekt nekoukl, ani jeden příspěvek tady není k problému.
Jenom tady všichni plkáte o tom jak to nejde, ono vždycky se dá vymyslet proč to nejde. Ale tady se mělo radit aby to šlo a pomáhat si.

ArduXPP
Příspěvky: 361
Registrován: 14 pro 2017, 19:31
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od ArduXPP » 27 říj 2020, 11:04

Protože má Controllino v sobě čip ATmega2560, tak v HW rozdíl není, ale jak je to v tom Controllino udělane, to už je něco jiného. Já jsem se koukl do kodu a je to tam dobře popsané, když na pinu je relay, tak to tam jde vyhledat a pak už jen dát na ten pin relay. Já jsem se tedy nedozvěděl, co přesně za HW neboli senzory použiješ. Nahrát kod do Controllino nebo do Arduino Mega 2560 uděláš přes program arduino ide, stačí k tomu kabel usb. Program je v češtině.

ickx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2020, 04:27
Reputation: 0

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od ickx » 27 říj 2020, 11:23

Díky přesně to udělám.

Sondy použiji ty co autor:

https://www.phidgets.com/?tier=3&catid= ... prodid=414
https://www.phidgets.com/?tier=3&catid= ... prodid=412

Ještě potřebuji přijít na to jak se nahraje ten dotykový display

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů