PoolMaster 5.0

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Uživatelský avatar
jede_robot
Příspěvky: 53
Registrován: 15 led 2020, 21:18
Reputation: 0

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od jede_robot » 27 říj 2020, 11:56

ickx píše:
26 říj 2020, 18:45
... a protože jsem s arduinem nepracoval, tak jsem potřebaval trochu vysvětlit jak to tam nahrát. Žadný zdatný programátor nejsem, ale na to abych přehrál hotový program do arduina ani být nemusím.
Nahrávání programu do Arduina
jrt
jederobot.cz, robodoupe.cz


ickx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2020, 04:27
Reputation: 0

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od ickx » 27 říj 2020, 12:51

Super díky moc

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od pavel1tu » 27 říj 2020, 15:26

ickx píše:
27 říj 2020, 09:48
To je to na co ptám. Ani jeden jste se na projekt nekoukl, ani jeden příspěvek tady není k problému.
Jenom tady všichni plkáte o tom jak to nejde, ono vždycky se dá vymyslet proč to nejde. Ale tady se mělo radit aby to šlo a pomáhat si.
Projekt mám stažený - celý
Mám doma i Nextion displej, MEGA bych si půjčil - ale ...
jen 4 hodiny jsem řešil kolize mezi jeho a mými knihovnami, nakonec jsem to celé nahrál do virtuálky a kupodivu se to tam zkompilovalo
Nemám problém s NODE-RED ani Grafanou atd. - už jsem testoval, na mém NAS to v Dockeru rozjedu na 2 kliky ... ale asi neuvažuješ zatím o nějakám propojení na web.
Tohle není projekt ale "dost velký" projekt.

K tvým připomínkám - pokud si umíš najít takovýto projekt na internetu, prostudovat ho, kouknout na jednotlivé ceny dílů a všeho co je potřeba - tak přeci nejsi tak tupý, aby jsi nenašel český návod jak se nahrává do Arduina
Pokud ano - budeš tu řešit (nepíši otravovat, tady nikdo neotravuje) každou prkotinu - ale má to jeden háček, nikdo ti nebude schopen pomoci, když nebude mít doma alespoň základní HW k tomuto projektu - jen ten Nextion tu máme tak 3 lidi maximálně.

PS: tady máš základy o Nextion, jaký SW, jak se připojit jak nahrát ...
https://navody.arduino-shop.cz/navody-k ... n-2.8.html
https://navody.arduino-shop.cz/navody-k ... y-dil.html
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

ickx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2020, 04:27
Reputation: 0

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od ickx » 27 říj 2020, 16:29

pavel1tu píše:
27 říj 2020, 15:26
tak přeci nejsi tak tupý, aby jsi nenašel český návod jak se nahrává do Arduina
Ne nejsem, jenom jsem se radši zeptal rovnou tady, protože jsem chtěl poradit přímo k tomuto projektu. Jestli tam nejsou nějaký háčky co u jednoduchých prográmků pro Uno (ke kterým se většinou návody z internetu vztahují) nejsou.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od pavel1tu » 27 říj 2020, 21:59

Jak k malému, tak k velkému projektu potřebuješ stejné věci:
- správně nainstalovat IDE
- správně nainstalovat knihovny
- přidávat desky (v tvém případě conrolino)

V případě Nextion displeje to samé:
- jak nainstalovat SW
- jak připojit displej k PC
- možnosti nahrávání - přímo/přes SD kartu

Vše je v těch článcích pro úplné začátky - kam tě většina lidí od začátku směruje.
Osobně s tímto končím a přeji hodně úspěchů.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"


ickx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2020, 04:27
Reputation: 0

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od ickx » 28 říj 2020, 06:51

Chemcontrol 250 + dvě čerpadla vyjde na nějakých 24 200 kč + doprava

Arduino + desky + sondy + displej + čerpadla + čidla vyjde na 11 000 kč + doprava

ickx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2020, 04:27
Reputation: 0

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od ickx » 28 říj 2020, 07:45

pavel1tu píše:
27 říj 2020, 21:59

Vše je v těch článcích pro úplné začátky - kam tě většina lidí od začátku směruje.
Já za ty články znovu děkuji a už jsem napsal že si koupím příslušný HW a zkusím to rozchodit. Pokud narazím na problém zeptám se jak ho řešit.

Ale to že mě většina lidí od začátku směřuje na ty články není pravda. Konkrétně ty si mi psal že to mám někoho nechat udělat za peníze, nebo si koupit hotovou věc za 30tis a skusit si leda usmažit Uno na základních obvůdkách.
Kdybys rovnou napsal tady máš odkaz na to jak nahrát do arduina program a tady odkaz na články o displeji, který chceš v tom projektu použít, tak jsem ti vděčný.
Sám jsi dal odkaz na články o Nextion displeji až po tom co už ho tu dali jiní.

Dále už se o tom s tebou taky nehodlám bavit a nemusíš už reagovat. Tvoje příspěvky mi stejně nic nedali a nedají.

Děkuji za přání k úspěchu

Axamith
Příspěvky: 533
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: PoolMaster 5.0

Příspěvek od Axamith » 28 říj 2020, 08:10

Nevztekej se, jsou tu lidi, kteří se ti snaží vysvětlit, že s mokrým razítkem na řidičáku se blbě vyhrává závod F1 . . .
Prostě to zkus, když chceš a pak se uvidí. Buď si natlučeš nos a s pomocí fóra se to podaří zprovoznit, nebo to neklapne.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů