Ovladaní vetráku dle teploty a displeye

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Kony
Příspěvky: 382
Registrován: 09 dub 2020, 11:43
Reputation: 0

Re: Ovladaní vetráku dle teploty a displeye

Příspěvek od Kony » 03 lis 2020, 22:08

PS : PS: kod opravdu učeš, zapřemýšlej o funkcích a formátovaném výstupu na displej pomocí "%" než to přepisování mezerama ;)
https://www.baldengineer.com/arduino-lc ... -tips.html


Můžeš mi to pleas nějak vysvětlit ??? protože se mi stane, že po nějaké době se mi na displeyi zobrazí nějaké zaklínadlo (čínské všelijaký klikyháky) a myslím si že by to mohlo být tímto

Hanz
Příspěvky: 262
Registrován: 25 dub 2019, 23:52
Reputation: 0

Re: Ovladaní vetráku dle teploty a displeye

Příspěvek od Hanz » 03 lis 2020, 22:25

že po nějaké době se mi na displeyi zobrazí nějaké zaklínadlo (čínské všelijaký klikyháky)
myslíš něco takového ?
lcd a vypadek napajeni (2).jpg

pokud ano, máš problém v napájení

Kony
Příspěvky: 382
Registrován: 09 dub 2020, 11:43
Reputation: 0

Re: Ovladaní vetráku dle teploty a displeye

Příspěvek od Kony » 03 lis 2020, 22:31

no uplne presne toto nemyslim.... jakmile to nastane tak to vyfotim, schvalne to necham zapntuy pres noc

Hanz
Příspěvky: 262
Registrován: 25 dub 2019, 23:52
Reputation: 0

Re: Ovladaní vetráku dle teploty a displeye

Příspěvek od Hanz » 04 lis 2020, 08:45

nebo se ti výpisy na lcd překrývají či mění tak rychle, že je lcd nestíhá zobrazovat
ale jak už psal kiRRow
[quote] Rozvrhnout samotný loop na několik sekcí ... načtení ovládacích vstupů, výpočet a provedení hlavního programu, odeslání výstupu na displej/serial ... do ethernetu (třeba jednou za 5minut). ]/quote]

Kony
Příspěvky: 382
Registrován: 09 dub 2020, 11:43
Reputation: 0

Re: Ovladaní vetráku dle teploty a displeye

Příspěvek od Kony » 04 lis 2020, 09:05

no a to jsem psal v druhém vlákně. Kód tam mám a potřeboval bych pomoct s jeho optimalizací

Hanz
Příspěvky: 262
Registrován: 25 dub 2019, 23:52
Reputation: 0

Re: Ovladaní vetráku dle teploty a displeye

Příspěvek od Hanz » 04 lis 2020, 14:52

no a to jsem psal v druhém vlákně. Kód tam mám a potřeboval bych pomoct s jeho optimalizací
Kony, je super, že se zajímáš o Arduino, o programování a snažíš se dát dohromady svůj projekt, taky se snažíš ať je co nejspíše projekt hotov.
No všechno má svůj čas a bohužel nestačí vzít návody od snímačů, zobrazovačů, čidel a dát je do jednoho. To prostě nestačí. Založil jsi více vláken a teď skáčeš z jednoho do druhého a zase dáváš nějaké nové informace do kodu, který ti opět nefunguje a tak napíšeš na forum, kde dostaneš další informace atd.....dokola. Jak již jinde psali pavel1tu, KamilIV, kiRRow .... pokus se nejdříve dát jednu věc, která ti bude dobře chodit - ony návody většinou chodí dobře, od toho jsou to návody a postupně přidávej to, pak ono, atd. V klidu si to odzkoušej, otestuj, ať v budoucnu nelituješ např. tiskárny, která lehne popelem ....
Sám moc dobře vím, že to není jednoduché, ale pomalu se učím a když si nejsem jistý, tak to odzkouším, vygoogluju a zeptám se.
A když se ptám, tak se snažím uvéct návody, knihovny, zapojení a prostě všechno, co je v tu chvíli důležité proto, aby mi lidičky pomohli a aby to neměli všelijak složité ve hledání informací o tom a o tom ... .Taky nemají moc času a mají svoje projekty ... a neumějí "věštit"
To je asi ta nejlepší rada, kterou ti v tuto chvíli můžu dát, ;) možná že mávneš rukou, co ten Hanz píše za bláboly ... no, ale třeba taky ne :lol:

Jinak jsem našel některé návody, ze kterých jsi čerpal, je to tak ?
https://navody.arduino-shop.cz/navody-k ... -mq-2.html
https://navody.arduino-shop.cz/navody-k ... amene.html
no a že jsou uvedeny jinde, je vlastně to "věštění" :idea:

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladaní vetráku dle teploty a displeye

Příspěvek od pavel1tu » 04 lis 2020, 17:24

Kony píše:
03 lis 2020, 22:08
PS : PS: kod opravdu učeš, zapřemýšlej o funkcích a formátovaném výstupu na displej pomocí "%" než to přepisování mezerama ;)
https://www.baldengineer.com/arduino-lc ... -tips.html


Můžeš mi to pleas nějak vysvětlit ??? protože se mi stane, že po nějaké době se mi na displeyi zobrazí nějaké zaklínadlo (čínské všelijaký klikyháky) a myslím si že by to mohlo být tímto
U tohodle displeje ti to nesmí přetéct mimo displej
testni toto s RTC modulem a nějakým skečem hodin
toto je formátovaný výstup na displej - neřešíš přemazávání prázdnými znaky, jestli má číslo jeden/dva znaky atd....
u teploty jde určit celkový počet znaků, z toho kolik za desetinnou čárkou atd.

Kód: Vybrat vše

char[9] buffer="";
sprintf(buffer, "%02d:%02d:%02d", hour, min, sec);
lcd.print(buffer);
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů