Nocni svetlo

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Kony
Příspěvky: 382
Registrován: 09 dub 2020, 11:43
Reputation: 0

Nocni svetlo

Příspěvek od Kony » 02 zář 2020, 22:09

Ahoj,
Tak jsem zase utratil par stovek za vec co jsem si myslel, ze bude fungovat a samozrejme nic.

Koupil jsem si od Elmosu nocni svetlo, ktere by se melo spinat pouze kdyz se setmi a ma svitit se tremi diodami.
Svetlo jsem dal do zasuvky ve dne a hned se rozsvitilo... zhaslo az kdyz jsem na to primo nasvitil baterkou. Takze jsem svetlo zase vyndal a rekl si, ze prece bude jednodussi kdyh si to postavim sam...

Uvaha :
Arduino nano
3 x modra LED
1 x fotosenzor
1x minizdroj 230V

Cely bych to dal do krabice od digitalniho meraku do zasuvky... takze by to i vypadalo dobre...

Jen otazka... lze nejak naprogramovat, abych mohl mikrotlacitkem treba nastavovat sensitivite toho fotosenzoru ? Abych si mohl nastavit mez, kdy si ma arduino myslet, ze je prave ten spravny okamzik rozsviti ?

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Nocni svetlo

Příspěvek od KamilV » 02 zář 2020, 22:14

Ano.
Patrně budeš mít setřízenou řadu nějakých mezi a tím tlačítkem v ní budeš posouvat nějaký pointer, který bude označovat, jaká mez se má aktuálně používat. Když dojedeš na konec řady, skočíš zase na začátek.

Nebo může krátkým stlačením mez zvyšovat, dlouhým stiskem mez snižovat.

Ale já bych tam dal asi nějaký trimer, třeba obyč. poťák.

Nebo pokud se tam vejde ESP8266, bylo by možné si tu mez konfigurovat na webu.

Pozor, aby ti rozsvícené diody neosvítily i ten fotorezistor. Celá ta sranda by se pak už nikdy neocitla ve tmě a nezhasla by :lol:

Kony
Příspěvky: 382
Registrován: 09 dub 2020, 11:43
Reputation: 0

Re: Nocni svetlo

Příspěvek od Kony » 02 zář 2020, 22:44

Diody svitici by byli dole a fotosenzor nahore....

Urcite by se tam NodeMCU veslo, ale radeji bych to autonomni....


Spis jsem zadal, jestli by nekdo nenahodil nejaky vzor sveho projektu :)) abych nevymyslel vymyslene

Kony
Příspěvky: 382
Registrován: 09 dub 2020, 11:43
Reputation: 0

Re: Nocni svetlo

Příspěvek od Kony » 03 zář 2020, 09:45

No možná by mě i stačilo kdybych mohl časovat arduino... nemuselo by tam ani být čidlo osvětlení, ale abych nastavil přes web rozhraní, že se má LED zapnout ve 21:00 a vypnout v 5:00 a nejlépe tohle řešit přes SQL databázi, kterou bych si přes PHP mohl upravovat a nastavovat časy

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Nocni svetlo

Příspěvek od KamilV » 03 zář 2020, 10:30

V předposledním příspěvku web zavrhuješ, aby to bylo autonomní, v posledním příspěvku to na něm stavíš.
Tak nevím.

Pokud to má být jen časovaná lampička bez čidla osvitu, tak si strč do zásuvky časový spínač a do něj ledkovou lampičku.

Kony
Příspěvky: 382
Registrován: 09 dub 2020, 11:43
Reputation: 0

Re: Nocni svetlo

Příspěvek od Kony » 03 zář 2020, 10:45

ne chci si to dát do prázdné krabičky od ovladatelné zásuvky ...

to webové rozhraní jsem zavrhnul na štelování sensivity, ale pro nastavení časovače by to ani nemělo vadit

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Nocni svetlo

Příspěvek od ondraN » 03 zář 2020, 11:49


sobik
Příspěvky: 3
Registrován: 06 zář 2020, 14:51
Reputation: 0

Re: Nocni svetlo

Příspěvek od sobik » 07 zář 2020, 08:29

Když se použije BH1750FVI - světelný senzor s polokoulí, tak přes I2C to vrací pro arduino hodnotu přímo v jednotkách LUX. Používám při řízení jasu displejů, aby v noci nebylo v místnosti jak ve dne.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů