Varhanni Midi pedály

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Arduin
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2020, 09:34
Reputation: 0

Re: Varhanni Midi pedály

Příspěvek od Arduin » 27 črc 2020, 14:08

Kdyby to slo tim micro s nativnim usb, tak to by bylo skvele. To by bylo presne to, co bych potreboval. Inspiroval jsem se tady: http://www.beriomidi.info/index2.htm
A vyuzil bych takovou diodovou matici: http://www.beriomidi.info/matrix32.htm

Jen to nechci kupovat uz z principu za ty penize (berio byt 100% jistota funkcnosti), kdyz si to mohu udelat sam, mit z toho radost a jeste se neco naucit.
Jen jestli to dokazu na Arduino micro pripojit. Tzn. vyuzit jeho vstupy. Proto jsem vlastne otevrel tuto otazku. Kdybyste mi poradili, ze to jde pripojit, urcite bych to pouzil a projekt stavby pedalnice bych zdokumentoval i pro ostatni. Dekuji vam.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 788
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Varhanni Midi pedály

Příspěvek od gilhad » 28 črc 2020, 17:23

Jak uz jsem psal, pripojit to jde, analogove nozicky jdou cist i pomoci digitalRead(A1) napr., takze zadny problem, je jich dohromady dost :)
digitalni 2-12 = 11 nozicek (0/1 je RX/TX a 13 ma na sobe diodu), Analogove A0-A5=6 nozicek, dohromady 17 pouzitelnych :)

Jen nezapomen na PULL-UP odpory (cili INPUT_PULLUP) a vybrane K0..K7 dat na LOW, zatimco ostatni na HIGH, abys mel ty hodnoty definovane. A stisknuto je tam, kde nactes LOW na S0..S4

Pokud to chces i s tema DIP svitchema (32+17=49), zapoj to jako rozsirenou matici treba 7x7 = 14 nozicek a akorat ti zbydou tri volne na LEDky (pripadne 4, pokud pouzijes i tu digital 13)

Arduin
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2020, 09:34
Reputation: 0

Re: Varhanni Midi pedály

Příspěvek od Arduin » 28 črc 2020, 19:50

Moc dekuji. Urcite tedy koupim ten micro, kdyz vim, ze to pujde. Jen musim nastudovat co mi rikas a podivat se treba na youtube na podobna zapojeni, prokouknout podstatu pull up odporu a tak. Je mi jasne, ze to musim udelat tak, abych mohl urcit stisknute tlacitka v matici pomoci Arduina. Nejsem nejaky elektronik do hloubky, abych pocital obvody od piky a dlouho jsem nic nebastlil, takze pomalu, ale jiste to zvladnu. Spise jsem vzdycky jel podle nejakych schemat a nepidil jsem se moc, proc tam byla pouzita takova ci jina soucastka a jake hodnoty a proc. Ale to pujde. Jeste jednou velky dik za dosavadni nasmerovani. :) tesim se, az se do toho poradne pustim.

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1165
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Varhanni Midi pedály

Příspěvek od kiRRow » 28 črc 2020, 21:12

Pokud máš v ruce UNO už teď můžeš začít s něčím. Já měl prvně jen desku co každých 2s posílala MIDI příkaz že určitá nota má hrát o hlasitosti 100 a o 25ms později že má přestat hrát. Pak jsem se to snažil namapovat v FruityLoop Studiu jako buben.

Arduin
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2020, 09:34
Reputation: 0

Re: Varhanni Midi pedály

Příspěvek od Arduin » 30 črc 2020, 21:04

Nemam prave nic, ale uz mi jede zasilkovnou to micro, pochopil jsem vyznam pull up/down odporu i princip cteni signalu z matice v kodu. Tady je to suprove popsane: https://www.gammon.com.au/forum/?id=14175 ted to jeste naroubovat na posilani midi ve svem kodu, mozna to trochu ucesat a prizpusobit 32 spinacum a hura. Nebyt tohoto fora, postupovalo by se mi hure. Moc dekuju vsem za prispevky. :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů