SoftwareSerial a IR či BT

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: SoftwareSerial a IR či BT

Příspěvek od pavel1tu » 22 čer 2020, 20:11

ondraN píše:
21 čer 2020, 22:01
Vzdálenost záleží na čidlu a diodě. Snímače mají cca 20-40m. Ale pro bateriové aplikace nic moc, protože ta LED se krmí dost brutálním proudem (400mA). Dá se to trochu vyspravit s diodou s úzkým rozptylem (dělá se i 5stupňů) a pak ti stačí proud okolo 100mA. Ale je to citlivé na nasměrování a třeba sklo to dost rozhodí.
Aha, tak to nic, ale na kroužek jsem objednal pár kusů, vyrobíme si "tichou poštu", už mi dochází nápady čím je zabavit a letos jsme zatím bez sponzorů - a já už do toho nasypal asi 5k ze svého.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Ming
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2020, 19:44
Reputation: 0

Re: SoftwareSerial a IR či BT

Příspěvek od Ming » 08 zář 2022, 12:19

Doba pokročila a já se vrátil k nedořešenému problému. Z původně jednosměrné IR komunikace (tahač>návěs) se ideově stala obousměrná (návěs se zeptá a tahač odpoví) a aktuálně komunikuji teda po drátech (což chodí), které však chci nahradit BT moduly HM-10 klon v režimu Master-Slave. A zde komunikace vázne. Když si nahodím SoftwareSerialExample na dvě Nano, přes Serial monitor (konzole) zkouším AT příkazy oba moduly s konzolí komunikují. Když dám na Masteru AT+ROLE1(samozřejmě) a AT+BONDxxxx, tak se mi i spárují (LEDky na modulech svítí) a dokonce ve směru Master>Slave komunikují (pošlu string z konzole M a na S se to objeví), ale zaboha nejsem schopen poslat stejným způsobem něco ze Slave na Mastera. Rozlišení Master/Slave beru jako podstatné pouze z pohledu párování/propojení, komunikace by pak IMHO měla fungovat obousměrně. Zapojení mám přes ty rezistory pro 5V>>3,3V pro RX na modulech. Kde může být zakopaný pes? Přehlédl/nepochopil jsem v AT ještě nějaké nastavení? Zas kdyby byl některý modul vadný, nešlo by to nejspíš vůbec včetně AT+. :?:

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1151
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: SoftwareSerial a IR či BT

Příspěvek od kiRRow » 09 zář 2022, 15:27

Vadný modul docela rychle identifikuješ jejich prohozením. BT komunikace může proběhnout, ale třeba to Master jen špatně vypisuje do sériové linky. Kdo ví ? Bez programu, výpisu z linky a schéma zapojení se špatně hledá zakopaný pes.

Já když hledám chybu v programu, tak si vypisuji různé infa do seriové linky a sleduji kam, kdy a co ten procesor s programem provádí. Nespoléhal bych se na nějakou LEDku na modulu, ta klidně může indikovat, že se spárovali, ale síla signálu je tak mizerná, že cokoliv většího poslat je nemožné.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů