Rubrika --> Začiatočníci

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Rubrika --> Začiatočníci

Příspěvek od KamilV » 04 kvě 2020, 10:55

Problém takové sekce (a na jiných fórech, kde to tak mají, se mi to potvrzuje) je, že to dopadne jak "licence při instalaci", "obchodní podmínky na e-shopech" nebo "lišta o použití cookies". Lidi to odkliknou jen aby mohli dál. Aniž by si to četli.

Různých článků a blogů pro začátečníky jsou mraky, problém je, že je často psal patrně "mírně pokročilý začátečník" a nejhorší je, když něco, co se tváří jako výukový materiál, obsahuje chyby.

Možná by ale nemusel být špatný "projekt", že bychom takový "blog" napsali komunitními silami. Kdy si (zúčastnění) sami utvoříme oponenturu a kontrolu, protože splést se může každý.
Souhlasím totiž, že spoustu dotazů by bylo možné vyřešit jen vložením odkazu na konkrétní článek takového "blogu".

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rubrika --> Začiatočníci

Příspěvek od pavel1tu » 04 kvě 2020, 11:51

Jsou skvělé články jak na eshopech, tak blogech,
ale lidi to stejně nebudou číst asi ...

Já jsem asi exot,
nejprve študuji dokumentaci,
pak podobné projekty,
pak rok ladím prototip.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Uživatelský avatar
jede_robot
Příspěvky: 53
Registrován: 15 led 2020, 21:18
Reputation: 0

Re: Rubrika --> Začiatočníci

Příspěvek od jede_robot » 04 kvě 2020, 12:10

Tak pro začátek můžete začít hledat chyby v článcích na Robodoupěti a uvidíme, jak se to ujme.
Robodoupě je samozřejmě otevřeno i každému, kdo chce světu něco zajímavého sdělit formou článku, fotoreportáže nebo alespoň odkazu s komentářem.
Vyloučeny nejsou ani komerční prezentace, samozřejmě v rozumné míře a přímo od autora produktu.
jrt
jederobot.cz, robodoupe.cz

zbysek
Site Admin
Příspěvky: 125
Registrován: 22 úno 2017, 15:18
Reputation: 0

Re: Rubrika --> Začiatočníci

Příspěvek od zbysek » 06 črc 2020, 09:35

Já jsem v tomto trochu skeptický.

Takových článků jsou už mraky a přidáním dalších, často duplicitních, se problém neřeší.
Začátečník většinou buďto neumí formulovat vyhledávací dotaz (protože vlastně neví, co mu nefunguje), nebo se o to radši ani nepokusí a nechá to za sebe vyřešit ostatní. Ono i tady na fóru je spousta dotazů vyřešena tím, že odpovídající pošle dotaz na článek, který sám najde přes vyhledávač...

Je ale rozhodně dobře mít tyto "často kladené dotazy" zodpovězené někde na jednom místě. Kdyby tedy měl někdo na takový článek nápad, bylo by možné ho vydat na arduino.cz. V případě zájmu mi prosím napište.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů