Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Le-Ze
Příspěvky: 201
Registrován: 24 črc 2017, 08:15
Reputation: 0

Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Příspěvek od Le-Ze » 25 úno 2020, 06:44

Nazdar.
Na netu je toho spousta že za každou kravinu budeme muset platit i dan a clo a pomalu se to bliži.
Křečkujete a dělate si zasoby? :mrgreen:

cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

Re: Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Příspěvek od cz_marek » 25 úno 2020, 11:08

Zas tak černě bych to neviděl - Alibaba (Aliexpress), DX i ostatni buduji distribuční sklady v EU takže to bude proclene při prijezdu do skladu. Bude to asi o něco dražší ale na druhou stranu si řekněme na rovinu že ty ceny jsou někdy až nerealně nízké.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Příspěvek od pavel1tu » 25 úno 2020, 13:00

Ježiši to je zase žvást .....

Aliexpress už staví sklad v EU, nevím který e-shop. ale jeden bude přímo v ČR.

Ceny se zvýší prý max. o 10-15%, ale přibude poštovné ...

PS: Hobbyking takto funguje léta ...
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Příspěvek od jankop » 25 úno 2020, 13:47

Zas tak optimisticky bych to neviděl. Clo a DPH není tak zásadní. Ale poštovné, byť v rámci EU, cenu nejspíš navýší podstatně. Ta krásná možnost, objednat si drobnost s dotovaným poštovným už nebude. Ne každý objednává položky po deseti kusech. A ceny vzrostou už kvůli zásadnímu úbytku konkurence.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Příspěvek od pavel1tu » 25 úno 2020, 14:40

Pokud někdo neobjednával z EU skladu, neví o čem mluví.

1) nejsi omezen max.cenou tak toho objednáš více - na to já čekám
2) poštovné při nejpomalejším dodání začíná pod 1EUR, ale HobbyKing to má dle váhy - ty serva a motorky do letadel přeci jen něco váží
3) Asi se to naučíte dělat jako já a ostatní, až 10 lidí se sdružujeme na 1 účtu (více dodacích adres), u mnoha prodejců jsem "platinový" a jiné debility, což značí cenové výhody, akce poštovné zdarma nebo se slevou atd.

Jediné co opláču - JLPCB, zatím jsem nenašel českou náhradu, jen letos nám na kroužek někde bloudí 80 ks PCB, za tu samou cenu bych jich v ČR měl jen 20ks
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Hafajs
Příspěvky: 151
Registrován: 10 bře 2019, 10:19
Reputation: 0

Re: Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Příspěvek od Hafajs » 26 úno 2020, 19:47

Nakupuji zásadně z Českých obchodů a dokonce ani ne z nejlevnějších. Můj oblíbený obchod má videa a návody a něco jako datasheety v Češtině. V začátcích to dost pomohlo a těm lidem co se o to starají dám rád vydělat. Těžil jsem z jejich práce a je fér jim to takhle vracet.

Dene Elanik
Příspěvky: 67
Registrován: 29 led 2020, 20:15
Reputation: 0

Re: Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Příspěvek od Dene Elanik » 26 úno 2020, 19:55

Pro nadšence, mládežnické kroužky apod. mám spoustu odporů bývalé Tesly, ledek, osazených desek, polovodičů a jiného elektrošrotu.
Je škoda to vyhodit. Zasílám zdarma. Ne pro zlatokopy.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Příspěvek od pavel1tu » 26 úno 2020, 20:44

Hafajs píše:
26 úno 2020, 19:47
Nakupuji zásadně z Českých obchodů a dokonce ani ne z nejlevnějších. Můj oblíbený obchod má videa a návody a něco jako datasheety v Češtině. V začátcích to dost pomohlo a těm lidem co se o to starají dám rád vydělat. Těžil jsem z jejich práce a je fér jim to takhle vracet.
Nemám problém, většinou to tak dělám - mám možnost osobních odběrů - hodně jezdím.

Bohužel kroužek táhneme už druhým rokem bez dotací a příspěvků města/kraje (vede ho kamarád - vozíčkář + další 4 mu pomáháme pravidelně),
holt na cikány je, ale na kroužek ne (sorry, musel jsem).
Máme sice sponzory, ale i z číny nás PCB a součástky stojí skoro 10k ročně, prostory máme za korunu na den, platíme elektřinu.
Na udání nám tam chodí z města (?) prudit kvůli bezpečnosti a hygieně, tak se musely zrušit zdroje a jedem z autobaterky, páječky máme jen 4 ERS50 (6 čínských nám zakázali) - na nich revize zdarma od dalšího dobrodince.

Ono to docela nasere, když já trávím 6 měsíců čistého času na služebkách mimo domov, volný čas dělím mezi moje a "cizí" děti a ještě nám hází klacky pod nohy - protože konkurujeme "městskému" kroužku, kde mají jen LEGO robotic a stavebnice Elektronik. "Naše" děcka chtějí bastlit a stavět rodičúm "dárky" k vánocům a sobě různé blbosti.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Příspěvek od pavel1tu » 26 úno 2020, 20:49

Dene Elanik píše:
26 úno 2020, 19:55
Pro nadšence, mládežnické kroužky apod. mám spoustu odporů bývalé Tesly, ledek, osazených desek, polovodičů a jiného elektrošrotu.
Je škoda to vyhodit. Zasílám zdarma. Ne pro zlatokopy.
Recykluji vadné desky co se u nás vyhazují, toho máme dost, ale díky za takové lidi !

Buhužel kroužek jede už 6let a děcka co jsou déle už prahnou po SMD + CPU co jdou programovat a hlavně módní vlně IoT ;)
PCB co letos děláme už jsou dvouvrstvá, aby se to vešlo + osazené z obou stran.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Le-Ze
Příspěvky: 201
Registrován: 24 črc 2017, 08:15
Reputation: 0

Re: Rok 2021 - konec nákupů cetek z Číny

Příspěvek od Le-Ze » 26 úno 2020, 22:32

No nevím, ale mám krabku a jsem zvykly mít z každého co používám nejméně 5 kousku.
Arduino mini, nano uno, mega a spoustu ESP8266, nějake ty ralay moduly, atd.
Asi zatím to tu vystihl jankop. Nejdražší je u nás doprava. I když si to koupíte na ali ve skladu Eu, za dopravu dáte pořádný balík.
Platit za nějaké návody a videa je kravina ,když vše je na netu.
A nevěřím, že to bude jen clo a DPH, česká pošta si připočítá ještě určitě pořádnou pálku.

Perlička.
Koupil jsem si u jednoho prodejce na ali 2 IP kamery.
Asi neměl tak velký balík, tak poslal každou zvlášť.
Ve 12:10 hod mi přijelo auto – česká pošta a dovezlo jednu, a za 20 minut na mně zvonil poštách a donesl druhou.

Takže i když si vše kupím u jednoho činaná, muže se stát, že to pošle ve vice balicích a tady to pořádně přeplatime.

Hadex není nic jineho, než sama čina.
Proč 165,00 Kč a kdo nebydli pobliž, tak si připlati i na doravu.
https://www.hadex.cz/m380b-nano-v30-r3- ... n-arduino/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů