Elektroměr + arduino + wifi

Sem pište, hledáte-li někoho, kdo pro vás něco naprogramuje, či sestaví.
Odpovědět
nurv
Příspěvky: 1
Registrován: 28 zář 2020, 20:31
Reputation: 0

Elektroměr + arduino + wifi

Příspěvek od nurv » 28 zář 2020, 20:38

Ahoj,

mám doma podružný elektroměr, který mi měří spotřebu tepelného čerpadla. Já každý večer jdu dolů do kotelny opsat stav a nadatluju ho do excelu (což samozřejmě někdy zapomenu).
Elektroměr má výstup <30v <27mA pro odečítání impulsů (800 imp = 1kw myslím).
Já mám doma nevyužité arduino + z aliexpressu desku s wi-fi esp8266 (ESP8266 Esp-13) z aliexpressu (tuhle: https://macsbug.files.wordpress.com/2015/09/esp13w1.jpg)

Tak mě napadlo udělat nějak že by arduino počítalo impulsy a když jich bude těch 800, tak zavolá přes wifi url (bude běžet na mém serveru) a tím se do mé DB zaznamená spotřebovaná kilowata.

Bohužel jsem se zasekl hned na začátku - prostě se mi nepodařilo dle tohoto návodu https://arduinobasics.blogspot.com/2018 ... -wifi.html rozběhat komunikaci - nelze mi nahrát program (dostávám chyby warning: espcomm_sync failed, error: espcomm_open failed, error: espcomm_upload_mem failed).

Trápil jsem se s tím dva dny a nic a nemám na to už čas, tak prosím někoho kdo by byl ochoten udělat buď s výše uvedenýma komponentama (které bych zaslal), nebo s něčím jiným, udělátko, které bude mít 2 kablíky do elektroměru a napájení z adapteru, a to mi při každým osmy stém impulzu zavolá url (přes wifi, můj lokální server).

Děkuji, nabídky s rozpočtem piště sem nebo do sz...

pavelve
Příspěvky: 27
Registrován: 23 zář 2018, 10:10
Reputation: 0

Re: Elektroměr + arduino + wifi

Příspěvek od pavelve » 09 říj 2020, 10:19

Stačilo by to udělat klidně jen na ESP, další Arduino k tomu není úplně potřeba. Poslal jsem sz.

BigSandy
Příspěvky: 219
Registrován: 23 zář 2017, 07:09
Reputation: 0

Re: Elektroměr + arduino + wifi

Příspěvek od BigSandy » 11 říj 2020, 18:38

Nevím jestli je to to prave ale tu se něco řešilo.
viewtopic.php?f=9&t=1909&hilit=elektrom%C4%9Br&start=10
A pak se na nás Bojkas vykašlal :cry:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů