Naprogramování krokového motoru

Sem pište, hledáte-li někoho, kdo pro vás něco naprogramuje, či sestaví.
Odpovědět
pku
Příspěvky: 2
Registrován: 25 čer 2020, 21:00
Reputation: 0

Naprogramování krokového motoru

Příspěvek od pku » 25 čer 2020, 21:47

Dobrý den,
hledám někoho, kdo by byl ochotný naprogramovat a zapojit Stepper motor 14HS13-0804S s ovladačem TMC2208 a Arduinem mini viz. foto.
IMG_0248.JPG
Jde mi o to, aby se motor po zapnutí tlačítkem (vypínačem) točil rychlostí cca 10 otáček za minutu. Dvě minuty na jednu stranu a dvě minuty na druhou stranu. Tento cyklus by se měl opakovat vždy po jedné hodině a je důležité, aby se vždy zastavil ve stejné poloze ze které se roztočil.
Poslední věc kterou bych potřeboval zakomponovat do zapojení, je funkce zapnutí "na tvrdo".
To znamená, že po zapnutí této funkce ať už tlačítkem či vypínačem, by se motorek točil až do vypnutí a směr otáčení by se mohl taktéž měnit po cca dvou minutách.
Po té co by se funkce "na tvrdo" vypla, by se opět samovolně aktivoval mód časovače.
Toto zařízení bych chtěl z důvodu nejlepší kompatibility a dostupnosti nabíječek napájet napětím 5V a použít kabel s konektorem USB-C.
Když by to napájení 5V nebylo z jakéhokoli důvodu možné a nebo by to bylo nevhodné, tak jsem ochoten z tohoto požadavku ustoupit.

Netuším, zda bude na tento záměr potřeba jedno, dvě či tři tlačítka (vypínače), ale ve výsledku je mi to celkem jedno.

V případě, že by někdo toto zadání dovedl vytvořit, tak mi prosím napište a také uveďte cenu, za kterou by jste to byli ochotni udělat.

ps.: Pokud si myslíte, že je zvolený ovladač či Arduino nevhodný, tak se nebráním to po konzultaci postavit na jiné bázi.

Předem děkuji za nabídky.
Ahoj Petr

pku
Příspěvky: 2
Registrován: 25 čer 2020, 21:00
Reputation: 0

Re: Naprogramování krokového motoru

Příspěvek od pku » 28 čer 2020, 11:56

Tak teď jsem trošku zmatený.
Zaregistroval jsem se zde na fóru, protože jsem potřeboval poradit s probléme, který se mi vyskytl a založil jsem téma.
Po dvou dnech se mi prostřednictvím SZ ozval kolega s řešením a nabídkou. Bohužel ale netuším jak mu odpovědět, jelikož jsem na fóru chvilku a z tohoto důvodu nemohu posílat SZ.
Prošel jsem v životě hodně fór a zaznamenal jsem plno omezení, které dávali smysl, ale aby mi někdo zakázal posílat SZ jen pro to, že mám málo příspěvků!
Omlouvám se, ale to jsem ještě neviděl a představa, že mohl na něco takového někdo vůbec přijít mě celkem děsí. :o

Uživatelský avatar
jede_robot
Příspěvky: 53
Registrován: 15 led 2020, 21:18
Reputation: 0

Re: Naprogramování krokového motoru

Příspěvek od jede_robot » 28 čer 2020, 12:35

pku píše:
28 čer 2020, 11:56
... ale to jsem ještě neviděl a představa, že mohl na něco takového někdo vůbec přijít mě celkem děsí. :o
Tos tedy viděl hodně málo; tohle omezení používá dnes většina fór, která si váží svých členů a nechtějí je nechat zaplavit spamem.
Kdybys nebyl spokojen s řešením, které ti kolega nabídl, ozvi se na jederobot [zavináč] gmail [tečka] com a pokusíme se ti pomoci.
jrt
jederobot.cz, robodoupe.cz

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů