Přenos přes HC-05 narušuje ovládání serva

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Přenos přes HC-05 narušuje ovládání serva

Příspěvek od ondraN » 16 pro 2020, 15:11

A ty relé ovládáš jak? Pokud přes nějakou proměnnou, tak se může měnit během komunikace její hodnota (třeba s ní pracuje přerušení). Nebo, pokud je BT blízko relátek, tak se ti vysílaný signál indukuje do drátů nebo modulů a způsobuje to bordel. Nebo BT při vysílání způsobuje kolísání zdroje a to se pak může dět ledacos. Protože ale nevíme, jaký máš kód ani jak je to zapojené, je to věštění z křišťálové koule :mrgreen:

ripaxxx
Příspěvky: 12
Registrován: 19 říj 2020, 16:23
Reputation: 0

Re: Přenos přes HC-05 narušuje ovládání serva

Příspěvek od ripaxxx » 16 pro 2020, 17:01

Nechci toto vlákno plevelit mým projektem, když se jednalo o servo. Jsem začátečník a s C se seznamuji...Můj projekt, problémy a poznatky jsou tu zatím jinde a ještě přibudou :lol: Jen jsem měl dle mě podobný problém. Nicméně dnes vyřešen. Po novém nahrání jsem myslel, že těmi japonci (Samo,Seto) :lol: Ale nee.
Celkově je vidět že NANo je pomalejší jak MEGA...Shrnu popis situace:
Na NANO připojené modré relé, které ovládám tlačítkem+povelem(OR) ze SW Virtuino komunikujícím přes BT(sw serial) s telefonem. Board je jako "server" pro všechny případné komunikace přes tento program(wifi, ethernet, bluetooth).
Problém byl nejspíše v tom, že jsem toho chtěl po NANO moc. :cry: Knihovna a celá struktura pro Virtuino má v sobě zároveň výpis na Serialmonitor při změnách stavů na fyzických i virtuálních pinech. To se děje dle nastavení interního "delay", ale já mám nastaveno cca 200ms. No a k tomu jsem si dopsal pro zajímavost výpis millis v některých částech programu, abych viděl jak trvá setup, loop atd...Dioda komunikace s BT nebliká, ale už skoro svítí a program to položí a vznikají duchy na pinech pro relé...

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1151
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Přenos přes HC-05 narušuje ovládání serva

Příspěvek od kiRRow » 16 pro 2020, 17:09

Arduino Nano i Arduino Mega pracují na 16MHz, takže jsou teoreticky stejně rychlé. Mega má více paměti a I/O pinů.

ripaxxx
Příspěvky: 12
Registrován: 19 říj 2020, 16:23
Reputation: 0

Re: Přenos přes HC-05 narušuje ovládání serva

Příspěvek od ripaxxx » 16 pro 2020, 17:33

Jak jsem psal, jsem začátečník...Nevím jaké jsou souvislosti s taktem, obsazeností různých pamětí atd...Tento program mi v NANO zabírá 40% paměti. Jiný nekompletní program mi zabírá v NANO dle výpisu z IDE cca 85% a v MEGA cca 11%. Nemůže to i při běhu na stejné frekvenci být znát? Nevím...Je ale fakt, že BT na MEGA mám třeba na HW serial...KAždopádně v tomto případě položila piny nejspíše příliš rychlá a objemná komunikace na Serialmonitor :idea:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů